Lubicie tańczyć? Świetnie! A lubicie tańczyć do utraty tchu? Jeśli tak, to wiemy, czego wam trzeba! 20 grudnia w katowickim klubie Prokultura odbędzie się 17. edycja imprezy Funk Vs Rap. Gwarantujemy, że DJ-e Positive, Fim oraz Dobry Kick swoimi setami skutecznie uniemożliwią wam szybkie zejście z parkietu.

Co kryje się pod nazwą Funk Vs Rap? — to balans pomiędzy soulowymi zaśpiewami, funkowymi liniami basu, hiphopowymi automatami perkusyjnymi i syntezatorowymi solówkami w klimacie disco boogie. To już 17. edycja imprez pełnych tańca, śpiewów, mnóstwa nawiązanych znajomości i setki miłych wspomnień. Tym razem okazja jest jeszcze jedna — urodziny obchodzi współtwórca i rezydent cyklu – DJ Positive. Poza solenizantem zagrają również DJ Fim, DJ Dobry Kick oraz goście-niespodzianki.

DJ Positive za każdym razem stara się pokazać coś nowego, buszując po wielu stylach, w których czuje się jak u siebie w domu. Prezentuje mieszankę wybuchową, w której pierwsze skrzypce grają takie gatunki jak nufunk, rap, soul, disco, breaks, swing, mashups. Nie ma co się rozwodzić — ma bujać. Od dłuższego czasu również skutecznie rozgrzewa parkiety do czerwoności na imprezach organizowanych przez Good Vibration Association.

DJ Fim – DJ, pasjonat i kolekcjoner muzyki. Od wielu lat związany ze środowiskiem tanecznym. Za konsolą świetnie odnajduje się na zawodach b-boyowych, hiphopowych i pokrewnych, natomiast w klubach łączy wiele różnych stylów muzycznych takich jak funk, soul, rap, r’n’b, breaks, drum’n’bass, pop, electro-swing, disco. Całość mocno wysycona jest groovem i podkreślona niebagatelnym warsztatem DJ-skim. Za deckami wyróżnia się energią, niejednokrotnie zostawiając konsolę samą, sobie by wyskoczyć na parkiet. Aktualnie gra cyklicznie na imprezach na Śląsku.

DJ Dobry Kick – turntablista, beatmaker, DJ oraz leń. Mieszka na stałe w Krakowie, gdzie nocami gra w zaprzyjaźnionych klubach m. in. tłuste funki, ol’skulowe rapy oraz soulfulowe housy. Dni spędza w podziemnych antykwariatach poszukując wosków lub przykleja się z siłą poxipolu do swojej ulubionej mpcetki. Na swoim koncie ma wygraną w konkursie organizowanym przez Asfalt Records na remix kawałka Sztigara Bonko pt. “Zasznup się to” oraz świeżutką rapową EP’kę pt. “Coś z Niczego” nagraną Kamolem. Aktualnie w pocie czoła pracuję nad autorskim projektem instrumentalnym.

20.12 — Katowice, Prokultura
godz. 19:00
bilety: 10pln (panowie)

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony 5kilokultury.pl – Napisany przez autora bloga.