Jest to trzeci krążek tego poruszającego się w stylistyce hip hopu i acid-jazzu zespołu z Warszawy. Afro Kolektyw znany jest ze świetnych koncertów, ale i tak ciekawość budzi to, jak zabrzmią piosenki z najnowszej płyty. Warto się o tym przekonać samemu!

Zespół istnieje już 16 lat. zadebiutował w 2001 roku „Płytą Pilśniową” (wyd. T1 / Pomaton EMI, single: „Czytaj z ruchu moich ust”, „Seksualna czekolada” i „Karl Malone”). W grudniu 2005 zagrał doskonale przyjęty koncert na antenie radiowej Trójki. W 2006 roku nakładem Blend Records / Rockers Publishing na rynku ukazał się kolejny album Afro Kolektywu, „Czarno widzę”. Na płycie pojawiają się czołowe osobowości zarówno sceny hip hopowej (wybitny freestylowiec Duże Pe i najlepsza raperka w Polsce – Lilu), jak i sceny jazzowej (m.in. saksofonista Łukasz Poprawski i pianista Marcin Masecki). Również w tym samym roku zespół wystąpił na festiwalu Summer of Music, w 2007 na Open’er Festiwal, a w 2008 na Off Festiwal.

W 2007 roku Afro Kolektyw uhonorowano dwiema nominacjami do nagrody Miazga przyznawanej przez miesięcznik „Pulp”, a w 2008 – jedną Miazgą (za najlepsze teksty) i czterema nominacjami. W listopadzie 2008 nakładem Polskiego Radia ukazał się trzeci album, „Połącz kropki”. W czerwcu 2010 roku zespół zarejestrował i opublikował utwór „Hymn polskiej reprezentacji na MŚ w RPA 2010”, parodię tzw. piosenek mundialowych, który doszedł do 31 miejsca na Liście Przebojów Trójki. W marcu 2011 Afro Kolektyw ujawnił pierwszy singiel pilotujący nowy album („Piosenki po polsku”) – „Wiążę sobie krawat”.

27.01.2012 – Hydrozagadka, Warszawa
start godz. 21:00
wstęp: 20/25zł

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony 5kilokultury.pl – Napisany przez autora bloga.