Planując zakup auta z drugiej ręki należy liczyć się z ryzykiem oszustwa. Niestety na rynku funkcjonuje wielu nieuczciwych handlarzy. Wykorzystują oni naiwność klientów, a także brak podstawowej wiedzy z branży motoryzacyjnej. Ponadto umyślnie wprowadzają oni w błąd – niestety w zdecydowanej większości przypadków tacy sprzedawcy nie ponoszą za swoje zachowanie żadnych konsekwencji.

Wizyta w komisie samochodowym

Przeglądając ogłoszenia w sieci warto jest wiedzieć, że tylko nieliczne pochodzą od osób prywatnych. Ogromna część z nich to ogłoszenia komisów samochodowych. W niemal każdym mieście funkcjonuje minimum kilku zawodowych handlarzy. Auta pochodzą z różnych stron świata. Nierzadko kuszą atrakcyjną ceną. Mogłoby się wydawać, że znalezienie odpowiedniego modelu to jedynie kwestia czasu. Nie zawsze tak jest.

Nie można powiedzieć, że każdy komis samochodowy jest prowadzony przez oszustów. Negatywna opinia nie wzięła się jednak z powietrza. Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach znalezienie uczciwego sprzedawcy jest bardzo trudne. W efekcie marnujemy czas i pieniądze. Nawet przedstawiane dokumenty często są fałszowane. Dlaczego handlarz nie ponosi za to konsekwencji? Zazwyczaj tłumaczy się, że sam został oszukany przez zagranicznego kontrahenta.

Używane auta z salonu

Samochody Toyota używane z gwarancją https://www.toyota.zabrze.pl/samochody-uzywane nierzadko sprzedawane są w salonach samochodowych. Trudno wyobrazić sobie bezpieczniejsze miejsce zakupu. Jest to najlepsza propozycja dla tych, którzy stawiają na spokój i brak zbędnych formalności. Nie musimy martwić się, że rzeczywisty stan pojazdu został zafałszowany. W tym przypadku już na starcie wiemy, czego możemy oczekiwać od oferowanego samochodu.

Plusem aut używanych z gwarancją jest fakt, że posiadają one zweryfikowany przebieg, a także pełną dokumentację. Możemy więc dowiedzieć się, jakie usterki zaistniały w przeszłości. Pamiętajmy, że serwisowane auta naprawiane są wyłącznie przy zastosowaniu najwyższej klasy części i podzespołów.

Samochody Toyota używane z gwarancją zapewniają m.in.:
– zweryfikowany stan pojazdu,
– rzeczywisty przebieg przebytych kilometrów,
– pełną dokumentację serwisową,
– fachową opiekę gwarancyjną.
Nie musimy więc obawiać się usterek, które mogłyby pojawić się bezpośrednio po zakupie. Z pewnością zadowoli to tych, którzy potrzebują auta „na już” i nie chcą inwestować w jego remont.

Krótkie podsumowanie

Zwykle wydaje nam się, że ceny oferowane przez komisy samochodowe są bardzo atrakcyjne. Zazwyczaj jest wręcz przeciwnie, jednak dopiero po czasie okazuje się, że stan auta pozostawia wiele do życzenia. Nierzadko prawdziwa wartość pojazdu jest kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych niższa. Handlarze doskonale wiedzą, co zrobić, aby auto było atrakcyjne dla kupującego.

W przypadku samochodów z gwarancją unikniemy tego problemu. Mogą być one nieco droższe, jednak płacimy za auto, którego stan znamy. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy ne posiadają gruntownej wiedzy z branży motoryzacyjnej. Nawet, jeśli kompletnie nie znamy się na czterech kółkach, to nie musimy obawiać się oszustwa.