W każdej sieci handlowej niezależnie od tego czy obejmuje kilka butików czy np. ogólnopolską sieć jubilerską, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego programu do sprzedaży i zarządzania, aby praca mogła być koordynowana zarówno przez kierownika i managera sklepu, a wgląd we wszystkie działania miał również właściciel sieci. Systemem, który posiada wszystkie te cechy, jest POSitive Retail. W jaki sposób program do sprzedaży detalicznej ułatwi Ci życie? Więcej w naszym tekście lub pod linkiem: https://positiveretail.pl/positive-retail-twoj-klucz-do-sukcesu-w-branzy-detalicznej/.

Program do sprzedaży – szybka i intuicyjna obsługa klienta w punkcie

Program do sprzedaży jest wyposażony w system POS, dzięki któremu obsługa klienta jest szybsza, a wszystkie działania i transakcje zapisywane są nie tylko na rachunku, ale również w systemie, gdyż służą również do tworzenia statystyk sprzedaży. Wszystkie produkty wprowadzone są do systemu, podobnie jak oferowane na niej rabaty. Organizowane obniżki cenowe np. w sklepach odzieżowych generują największe zyski oraz ogromne zainteresowanie. Takie akcje muszą być więc odpowiednio zaplanowane, a wszystkie produkty objęte promocją zapisane w systemie. Dzięki temu obsługa klienta jest sprawna i szybka, a rabat jest automatycznie naliczany. Positive Retail to również program umożliwiający łatwe rozliczanie zwrotów i korekt rachunków.

Moduł managerski, który ułatwi zarządzanie

Wgląd w statystyki sprzedaży, a także zasoby magazynowe pozwala firmom tworzyć strategie marketingowe, które np. pozwolą pozbyć się nadwyżek magazynowych. Mając stały dostęp do danych sprzedażowych dział marketingowy może na bieżąco organizować obniżki poszczególnych produktów, które zalegają na półkach, a także tych które są atrakcyjne dla klientów i chętnie przez nich kupowane. Mogą to być również rabaty łączone na kilka produktów i promocje w stylu dwa w cenie jednego. Moduł managerski to także bieżąca pomoc dla pracowników sklepu, którzy mogą bezpośrednio zgłaszać braki chodliwych produktów w magazynach i zamawiać ich dostawę. Moduł managerski ułatwia również planowanie wprowadzania nowych produktów do oferty.

Moduł księgowy, czyli wszystkie finanse firmy w jednym miejscu

Cały program do sprzedaży może być również zintegrowany z działem księgowym, w którym dokonywane są rozliczenia zarówno transakcji z kontrahentami, jak i pracownikami. Program umożliwia bezpośredni kontakt B2B z kontrahentami, którzy zapisani są w bazie systemu sprzedażowego. W tym samym module rozliczane są wynagrodzenia wszystkich pracowników. Dzięki temu właściciel sieci ma bieżący dostęp do przychodów firmy, jak i dochodów po wszelkich rozliczeniach, co pozwala mu na tworzenie kolejnych strategii biznesowych w ramach prowadzonej działalności. Może również korygować bieżące plany w oparciu o widoczne wyniki sprzedażowe. Zatem wszystkie działania mogą być bardziej przemyślane i jednocześnie obarczone mniejszym ryzykiem, gdyż oparte na twardych danych sprzedażowych.

Program do równoległej sprzedaży w Internecie

Program do obsługi sprzedaży ułatwia również kontakt z klientami zamawiającymi za pośrednictwem Internetu, Wiele firm prowadzi równoległą sprzedaż stacjonarną i internetową. System CRM pozwala na przesyłanie automatycznych ofert handlowych do klientów, a także finalizowanie transakcji. Ułatwia również prowadzenie kampanii marketingowych.

Korzystając z POSitive Retail można w bardziej efektywny sposób zarządzać przedsiębiorstwem działającym w branży handlowo-usługowej. Klienci dzięki niemu czują się lepiej obsłużeni, a tym samym bardziej docenieni. To również szansa dla przedsiębiorstwa na rozwój i możliwość obsługiwania większej ilości klientów w krótkim czasie. Również dla pracowników wykonywanie obowiązków jest łatwiejsze i przyjemniejsze.