Z pokoju hotelowego bardzo często korzysta się w trakcie wyjazdu służbowego, szkoleniowego lub wakacyjnego. W tym czasie wielu pragnie skorzystać z funkcjonalnego i przytulnego pokoju, w którym poczuje się komfortowo, prawie jak w domu w trakcie chwili relaksu czy też pracy. Na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze pokoju hotelowego – https://intelihotel.pl/blog/funkcjonalny-pokoj-hotelowy/? Na czym polega system hotelowy? Oto kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę.

Komfort zapewniony przez panującą ciszę i możliwość wypoczynku w pokoju

Chcąc zapewnić gościom wspomniany komfort w trakcie pobytu pokoje powinny:
– być we właściwy sposób wyciszone, dzięki czemu klient nie będzie słyszał sąsiada za ścianą;
– posiadać wystrój okna, który musi być przyjemny dla oka, ale i również ważne by był wyposażony w zasłony lub rolety. Powinny się one charakteryzować funkcją całkowitego zaciemnienia, aby bez względu na porę dnia zniwelować zewnętrzne źródło światła do minimum;
– być wyposażone w sprzęt elektroniczny, który ma znikomą ilość diod czy ograniczoną ilość dodatkowych dźwięków.

W ten sposób klient będzie mógł o każdej porze się zdrzemnąć, popracować w ciszy czy choćby odpocząć unikając przy tym zbyt dużej ilości bodźców zewnętrznych.

Pokój hotelowy połączony z łazienką, czyli własne mini SPA

W obecnych czasach łączenie pokoju z łazienką jest już standardem, który zapewnia wygodę i prywatność w trakcie pobytu w hotelu. Ważne, aby wykończenie takiego pokoju kąpielowego było wygodne w użytkowaniu, ale również w pełni wyposażone. Wielu klientów zwraca też uwagę na względy estetyczne i sam wystrój, który powinien zawierać:

– najlepiej kabinę prysznicową i wannę, aby zapewnić możliwość wyboru,
– komplet kosmetyków, ręczników oraz dla chętnych szlafrok,
– dodatkowe wyposażenie takie jak suszarka, duże lustro i dobre oświetlenie,
– elementy dekoracyjne w postaci świec, kwiatów,
– blat lub półki, na których znajdą się kosmetyki gości.

Stworzenie takiego małego SPA dla klienta sprawi, że w szybki sposób będzie mógł się odświeżyć czy zrelaksować po trudach dnia codziennego.

System hotelowy

Zarządzanie hotelem i innymi ośrodkami wypoczynkowymi stanowi spore wyzwanie dla jego właścicieli i pracowników. Ilość klientów, liczba osób meldujących się i wymeldowujących dziennie czy dostępność usług dodatkowych sprawia, że wielu poszukuje niezawodnego rozwiązania jakim może być system hotelowy.

System hotelowy to propozycja dla wymagających, która umożliwia zapewnienie większej ilości udogodnień dla gości i obsługi hotelu. W ofercie wielu firm można znaleźć między innymi:
– telewizję hotelową, która uatrakcyjnia sam pobyt i zawiera ofertę ośrodka,
– unowocześnia zagadnienia związane z profesjonalną obsługą gości hotelowych, dzięki czemu hotel zyskuje na pozytywnej opinii i wysokim standardzie obsługi klienta,
– łączy wiele zagadnień takich jak: rezerwacje, meldunki, wyżywienie, sprzedaż czydodatkowe usługi – dzięki czemu raportowanie i bieżąca kontrola w hotelu niestanowi już problemu.

Dzięki systemowi hotelowemu zyskują obie strony, czyli goście i obsługa hotelu. Warto zwrócić również uwagę na opcję, jaką proponują niektóre firmy – kontrola bezpieczeństwa w inteligentnym budynku hotelowym poprzez:
– regulację temperatury czy wilgotności powietrza,
– kontrolę ciśnienia wody,
– regulację dostępu do pomieszczeń na terenie placówki.

Jak wiadomo na jakość obsługi składa się spora ilość czynników, dlatego warto wziąć uwagę klasę pokoju, dostęp i wyposażenie łazienki, bezpieczeństwo oraz możliwość skorzystania z opcji dodatkowych.