W ostatnich latach architekci wnętrz i dekoratorzy proponują naprawdę mnóstwo nowości, dzięki którym można urozmaicić swoje wnętrze. Polecane są między innymi ściany szklane, które są robione na zamówienie. Dzięki nim można stworzyć odrobinę loftowy klimat w każdym mieszkaniu.

Ścianki szklane do mieszkań i domów

Moda na przegrody szklane http://esglas.pl/ do mieszkań przyszła do nas ze Skandynawii. To właśnie tam takie rozwiązanie stosowane jest już od bardzo dawna. Teraz coraz więcej osób montuje ściany szklane we własnych domach i mieszkaniach. Dzięki temu we wnętrzu można wyczarować naprawdę ciekawy klimat. Robi się odrobinę loftowo i bardziej industrialnie. Jednocześnie wciąż można połączyć tego typu elementy wystroju z popularnym w Polsce stylem skandynawskim. Uzyskuje się dzięki temu doskonały miks tego co surowe w swoim charakterze, z tym co przytulne i ciepłe. Mnogość inspiracji na realizację takiej ścianki można znaleźć w internecie. Przegrody szklane robione na wymiar z łatwością można dopasować do każdego wnętrza.

Przegrody szklane i ścianki szklane – jak zastosować je we wnętrzu?

Takie ścianki szklane fantastycznie sprawdzą się do oddzielenia na przykład strefy kuchennej od pokoju dziennego. Jeżeli w mieszkaniu ma się otwartą kuchnię, można zastosować właśnie takie przegrody szklane. Dzięki temu wizualnie udaje się wydzielić dwie części mieszkania o różnym przeznaczeniu, nie tracąc przy tym wrażenia przestronności. Poza tym ściany szklane świetnie sprawdzą się w mieszkaniach o układzie amfiladowym. Taki układ można spotkać chociażby w mieszkaniach w starych kamienicach, w których z jednego pokoju przechodzi się do drugiego.

Ścianki szklane – ile to kosztuje?

Trzeba jednak nastawić się na dosyć duży koszt. Ścianki szklane są robione na zamówienie przez firmy zajmującej się usługami tego typu. Co wpływa na dosyć wysoką cenę?
– wykonanie ścianki na wymiar do mieszkania konkretnego klienta,
– precyzja wykonania oraz materiały zużyte do przygotowania projektu,
– szkło do przeszklenia.
Jednym słowem jest to dosyć drogi element wyposażenia wnętrza, naprawdę warto zastosować go u siebie, jeżeli chce się osiągnąć nowatorski efekt i mieć mieszkanie oryginalne i niespotykane. Takie rozwiązania są wciąż rzadko spotykane w naszym kraju.

Jak zaaranżować przestrzeń obok ścianki szklanej?
Przegrody szklane są same w sobie niezwykle dekoracyjne i dodają charakteru każdej przestrzeni. Najlepiej sprawdzają się zatem w przypadku minimalistycznych wnętrz, w których zastosowano dobre jakościowo materiały do wykończenia oraz eleganckie i oryginalne meble. Lepiej nie zagracać swojej przestrzeni zbyt dużą ilością dodatków, bo wtedy oryginalna szklana ścianka zwyczajnie zginie w tłumie i nie będzie tak bardzo zwracać uwagi. Minimalizm i prostota jest zatem bardzo wskazana. Wtedy przegroda szklana będzie stanowiła najważniejszy punkt i przyciągała uwagę we wnętrzu. Przecież między innymi o to chodzi, gdy podejmuje się decyzję o zastosowaniu tak drogiego elementu wyposażenia wnętrza robionego na wymiar.