Czy znasz to uczucie, gdy poszedłeś do sklepu po trzy produkty a wracasz z dwiema wypełnionymi siatkami? A może wielokrotnie złapałeś sam siebie na tym, że chodząc po sklepie z koszykiem nie masz pojęcia co tak naprawdę kupić? I tu pojawia się pytanie: czy warto przeglądać gazetki sklepowe? I czy takie gazetki pomagają oszczędzać? Poniżej odpowiedź.

Gdzie ją znaleźć?

Wielokrotnie nawet nie wiesz, że Twój ulubiony market ma już nową gazetkę? Dlatego też warto przed rozpoczęciem zakupów rozejrzeć się po sklepie, bo takie gazetki najczęściej znajdują na specjalnych stojakach znajdujących się przy wewnętrznym wejściu do sklepu. Jeżeli nic nie dostrzegamy, warto zapytać ekspedientkę o pomoc w niej znalezieniu. Sklepy coraz częściej dbają również, by gazetki promocyjnie docierały bezpośrednio do domów klientów.

Gazetka promocyjna

gazetka Lewiatan skutecznie zachęca klientów do odwiedzenia sklepu. Dzięki niej można dowiedzieć się, które artykuły i w jakim czasie będą w promocji. Dodatkowo, dowiemy się o nowościach, które pojawią się w sklepie w najbliższym czasie oraz o tematycznych tygodniach w sklepie i produktach z nimi związanymi (np. tydzień meksykański wiążę się z produktami związanymi z kuchnią meksykańską, tydzień francuski – z produktami związanymi z Francją, a dzięki tygodniowi amerykańskiemu – spróbujemy prawdziwe masło orzechowe wprost z USA).

Nowości

Często o nowościach dowiadujemy się z telewizji. Jednak, czy zwracamy na nie uwagę chodząc między półkami? Niekoniecznie. Gazetka Lewiatan w swoich wydaniach często prezentuje takie nowe produkty swoim klientom. Wskazuje, jaka będzie ich cena oraz gdzie je można znaleźć. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nowości w odzieży dla dorosłych czy dzieci, pościeli oraz sprzętu pomocnego w domu. Warto obserwować terminy, w których pojawią się w klepie, bo bardzo szybko klienci je wykupują. Gdyby nie gazetka – większość nie miałoby o nich pojęcia.

Świąteczny klimat

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Gazetki promocyjne również nastrajają klientów do nadchodzących świąt i już teraz prezentują nam produkty, które warto zakupić wcześniej a atrakcyjnych cenach. Dzięki czemu nie musimy martwić się, że grudniowe wydatki przewyższą nasze zarobki. Możemy skorzystać z aktualnych promocji i kupić artykuły, które spokojnie poczekają do świąt.

Planowanie i oszczędność w jednym

Wszyscy ci co lubią skrzętnie planować zakupy, gazetki promocyjne doceniają za to, że z dużym wyprzedzeniem pozwalają zaplanować zakupy i tym samym wydatki w najbliższych dniach. Gazetka Lewiatan wielokrotnie pozwala zaoszczędzić na artykułach spożywczych czy chemii domowej dzięki promocjom w niej zaprezentowanym. Jeśli klient wie, że jego ulubiony proszek czy płyn do prania będzie przeceniony w najbliższych dniach – chętnie wybierze się po niego, zamiast kupować go w innym sklepie w regularnej cenie. Dzięki czemu szybko dostrzeżemy oszczędności w naszym portfelu sięgając po artykuły promocyjne.

Jak widać z powyższego gazetki są niezwykle przydatne dla klientów. Dzięki nim możemy mieć kontrolę nad wydawanymi środkami na niektóre produkty oraz być na bieżąco z nowościami. Wielu konsumentów zdecydowanie wybiera ta formę reklamy – gazetkę papierową niż w postaci elektronicznej czy reklamy TV. Tu jasno widzimy nasze ulubione produkty oraz ich ceny. Pozwala nam to na zrobienie szybszych zakupów (kupowanie tego co jest nam potrzebne) oraz wybranie produktów w atrakcyjnych cenach. Taka forma reklamy jest łatwa w odczytaniu i dociera do każdego klienta – niezależnie od wieku.