Nie od dziś wiadomo, że przepisy podatkowe nie należą do łatwych. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że dynamicznie się one zmieniają. Wielu osobom ciężko jest odnaleźć się w gąszczu przepisów – jest to zupełnie normalne. Doradca podatkowy Gliwice http://ksiegowy.gliwice.pl/doradztwo-podatkowe-gliwice/ z pewnością pomoże uregulować wszelkie zobowiązania finansowe.

Kim jest doradca podatkowy?

Doradztwo podatkowe Gliwice to usługa świadczona wyłącznie przez wykwalifikowane osoby, które posiadają niezbędne uprawnienia. Trzeba wspomnieć, że jest to zawód zaufania publicznego. Nie trzeba więc obawiać się, że udzielone informacje będą nieprawdzie, czy też nieaktualne. Doradca podatkowy Gliwice jest zobowiązany do tego, aby być na bieżąco ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Nie może on działać na niekorzyść klienta, czy też wprowadzać go w błąd.

Profesjonalny doradca podatkowy musi m.in.:
– zdać dwuetapowy egzamin i zdobyć tytuł zawodowy,
– przestrzegać zasad etyki zawodowej,
– aktualizować wiedzę i podnosić kwalifikacje zawodowe,
– podlegać ubezpieczeniu OC,
– zachować tajemnicę zawodową.

W praktyce oznacza to, że doradca podatkowy lub księgowy ponosi pełną odpowiedzialność za swoją pracę i potencjalne błędy. Ponadto możemy mieć pewność, że nasze interesy są w pełni bezpieczne. Poufne dane nie mogą być ujawniane osobom nieupoważnionym.

Jakie usługi świadczy doradca podatkowy?

Doradztwo podatkowe Gliwice obejmuje szereg usług. Jak można się domyślić dotyczą one przede wszystkim podatków. Pamiętajmy, że nie każdy księgowy jest jednocześnie doradcą podatkowym. Przed nawiązaniem współpracy należy więc sprawdzić zakres kwalifikacji danego specjalisty.

Podstawą usług są przede wszystkim szeroko pojęte porady związane z np. wyborem odpowiedniej formy opodatkowania. Ponadto, doradca podatkowy Gliwice zajmuje się sprawami formalnymi, czyli np. przygotowaniem deklaracji podatkowej. Nie można także zapomnieć o prowadzeniu ksiąg podatkowych, które są obowiązkowe dla przedsiębiorców. Doradca w ramach współpracy reprezentuje swoich klientów w ramach postępowań przez organami administracji publicznej.

Kiedy warto nawiązać współpracę?

Z doradztwa podatkowego korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy muszą borykać się z dużą ilością spraw formalnych. Nie w każdej firmie funkcjonuje dział księgowości. Samodzielne prowadzenie ewidencji może przerosnąć osobę niedoświadczoną, która nie posiada specjalistycznej wiedzy. Oczywiście nie ma konieczności nawiązywania stałej współpracy. Jeśli chcemy uzyskać jedynie odpowiedzi na konkretne pytania, to możemy skorzystać z opisywanych usług jednorazowo.

Doradztwo podatkowe Gliwice interesuje również osoby prywatne, które mają kłopot z np. sporządzeniem deklaracji. Warto podkreślić, że o wiele rozsądniej jest poprosić o pomoc profesjonalistę, niż kilkakrotnie nanosić poprawi. To nie tylko oszczędność czasu, ale również sposób na zminimalizowanie ryzyka pojawienia się nieprawidłowości. Podstawą jest to, aby znaleźć godnego zaufania usługodawcę, który cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.