W dzisiejszych czasach drukowanie przestrzenne nikogo nie dziwi. Jest to relatywnie nowa, a jednocześnie popularna technologia. Drukarnia 3D posiada zaawansowany sprzęt, dzięki czemu jakość wydruków znajduje się na wysokim poziomie. Pamiętajmy, że tego rodzaju sprzęt jest bardzo drogi, a więc tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na jego zakup.

Dostarczenie projektu

Drukarnia 3D https://werk3d.pl/ specjalizuje się w wydruku przestrzennym rozmaitych elementów. Nie zapominajmy, że jest on możliwy po wcześniejszym dostarczeniu projektu przez klienta. Istotne jest to, aby był on w pełni ukończony, a także zapisany w odpowiednim formacie. Przed skorzystaniem z usług wybranego przedsiębiorstwa warto zapoznać się z zakresem oferty. Pomoże nam to określić, czy format pliku jest odpowiedni.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekt dostarczyć drogą mailową. Jest to rozwiązanie szybkie, wygodne, a także bezproblemowe. Nie musimy więc osobiście odwiedzać siedziby drukarni. W większości przypadków projekt powinien być zapisany w takim formacie, jak np.:
– STP
– IGS
– STL
– OBJ
– X_T
Oczywiście wszystko zależy od regulaminu danej drukarni. W razie wątpliwości wystarczy skontaktować się z obsługą. Z pewnością uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. W przypadku plików o dużej wadze zwykle zachodzi konieczność wykorzystania specjalnej aplikacji do transferu plików.

Obróbka wydruków 3D

Ciekawym jest, że profesjonalne drukarnie 3D proponują również obróbkę wydruków 3D. Oczywiście opisywana usługa wykonywana jest wyłącznie przez specjalistów, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje. Dzięki temu możemy mieć pewność, że efekt końcowy spełni wszystkie nasze oczekiwania. Wiadomym jest, że za obróbkę należy dodatkowo zapłacić. Trzeba więc zastanowić się, czy w naszym przypadku jest ona opłacalna.

Eksperci mogą m.in. wyszlifować powierzchnię, wygładzić przedmiot metodą natryskową, dokonać impregnacji, wykonać wiercenia i gwintowania, zamontować nieskomplikowane elementy elektroniczne, a także wiele innych. Ważne jest to, aby znaleźć usługodawcę, który posiada pozytywne opinie klientów. Musimy mieć gwarancję, że obróbka będzie w stu procentach zgodna z dostarczoną specyfikacją. Jest to szczególnie istotne, jeśli projekt jest dość złożony.

Odbiór gotowych wydruków

Jeśli drukarnia 3D znajduje się w miejscu naszego zamieszkania, to warto zdecydować się na odbiór osobisty. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zaoszczędzić trochę gotówki. W innym przypadku produkt zostanie wysłany nam przesyłką kurierką. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo wydruku. Zostanie on kompleksowo zabezpieczony przed potencjalnymi uszkodzeniami, które mogłyby powstać w transporcie.

Zazwyczaj stosuje się do tego pianki, czy też folie bąbelkowe. Bardzo delikatny ładunek jest oznaczany, co również stanowi sporą zaletę. Warto zaznaczyć, że to drukarnia ponosi pełną odpowiedzialność za przesyłany produkt. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości wystarczy zgłosić problem. Przesyłki z reguły są ubezpieczone, co zwiększa poziom bezpieczeństw.