Postęp technologiczny pozwala na szybsze i bardziej skuteczne funkcjonowanie szeroko pojętego biznesu. Gastronomia to dziedzina, która jest dosyć specyficzna. Ceni się w niej skrupulatność, multi-tasking i jakość oferowanych usług. Jednakże, bardzo często zdarza się tak, że pracownicy nie wiedzą w co włożyć ręce, ze względu na ogrom pracy jaki na nich spadł. W tym wypadku powstaje duże zamieszanie. W efekcie ciężko jest zebrać wszystkie dane w jednym miejscu, przekazywać je na kuchnie i jednocześnie zapisywać wszystkie transakcje jakie zostały dokonane w tym czasie. Obecnie jednak technologia pozwala na uporządkowanie pewnych rzeczy i stworzenie biznesu bardziej efektywnym i inteligentnym. Darmowy system pos- tak czy nie?

Jedną z najbardziej rewolucyjnych innowacji dwudziestego pierwszego wieku dla branży gastronomicznej jest system POS. Jest to oprogramowanie umożliwiające skrupulatne zapisywanie wszystkich danych dotyczących działania firmy. System ten jest obecnie bardzo powszechny, korzysta z niego duża część lokali w Polsce. POS gwarantuje uporządkowanie danych, poprzez zapisywania wszystkich transakcji zawieranych w placówce np. restauracji. Ponadto, często też korzysta się z niego jako systemu księgowości. System POS ma wiele funkcji, które ulepszają funkcjonowanie firmy.

Darmowy system POS-tak czy nie?

Największa zaletą darmowej wersji programu POS jest jego powszechność. W internecie można znaleźć bardzo dużo darmowych wersji tego oprogramowania. Bez najmniejszego problemu wdraża się je do biznesu i ulepsza funkcjonalność wtyczkami dostępnymi na różnych domenach związanych z informatyką i gastronomią.

Jednakże, warto mieć na uwadze, że darmowy system POS ma również swoje wady. Jest on niedopasowany do potrzeb przedsiębiorcy, w związku z czym bardzo często potrzebna jest pomoc informatyka. Konfiguracja programu często jest bardzo skomplikowana i wymaga pomocy specjalisty, który dopasuje system do potrzeb właściciela placówki.

Płatna wersja systemu

Oprogramowanie, za które trzeba zapłacić jest dużo bardziej innowacyjne i kompleksowe w przeciwieństwie do darmowej subskrypcji. Wszystkie wady jakie posiada wersja bezpłatna wyeliminowane są przez ulepszone oprogramowanie premium. W przypadku zakupu tej wersji dopasowanie programu jest dostosowane do firmy przedsiębiorcy. Indywidualnie skonstruowany system, wiele funkcjonalnych zabiegów, prostota i skuteczność to tylko niektóre z możliwości jakie stwarza płatna wersja systemu POS. Krótka rozmowa z konsultantem dotycząca spersonalizowania wszystkich funkcji wystarczy, aby dobrać najlepsze funkcje do potrzeb.

Niewątpliwie kolejną zaletą systemu POS jest nieodpłatna pomoc techniczna. Komputer i jego oprogramowanie to tylko maszyny działające na zasadzie pewnych skomplikowanych algorytmów. Mają prawo się psuć, i jest to powszechne. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek błędów, czy potrzeby aktualizacji, można zgłosić się do specjalisty systemu POS, który przeprowadzi wszystkie czynności w sposób profesjonalny i pozbawiony błędów, dzięki czemu nadal będzie można cieszyć się szybkim i efektywnym sposobem księgowości.

Darmowy system POS-tak czy nie? To już bardzo indywidualna kwestia.