Cały czas wzrastają udziały energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych w Unii Europejskiej. Jedną z ważniejszych gałęzi współczesnej gospodarki staje się fotowoltaika. Pozyskiwanie energii ze słońca jest szczególnie opłacalne dla firm. Czy prowadząc przedsiębiorstwo, warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Energia słoneczna dla firm

Korzystanie z energii słonecznej staje się dla przedsiębiorstw sposobem na częściową niezależność energetyczną. Z roku na wzrost wzrasta więc liczba inwestycji w nowoczesne panele fotowoltaiczne. Solarna energetyka najpopularniejsza jest w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech. Sporym powodzeniem cieszy się także w Turcji, w dużej mierze ze względu na optymalny dostęp do promieniowania słonecznego. W niektórych regionach przewyższa ono polskie nawet parokrotnie. W Polsce fotowoltaika dla firmhttp://3sgroup.pl/oferta/fotowoltaika-dla-firm/ – wciąż może jednak przynieść wiele korzyści. Znaczna część tego rodzaju inwestycji dotyczy sektora przedsiębiorstw średnich oraz dużych. Panele dają realne oszczędności, niezależność od podwyżek cen energii oraz możliwość podniesienia prestiżu. W fotowoltaikę chętnie inwestują największe światowe marki, które posiadają wyrobioną pozycję na międzynarodowym rynku. Wizerunek firmy dbającej o ekologię jest niezwykle pożądany wśród odbiorców. Takich przedsiębiorstw przybywa także w Polsce.

Firmy inwestują w fotowoltaikę

W panele fotowoltaiczne inwestują nie tylko największe przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to jest opłacalne także dla mniejszych firm. Inwestycja w energię słoneczną sprawdza się najlepiej w przypadku obiektów o charakterze komercyjnym, np.

– magazynów;
– centr handlowych;
– restauracji;
– hoteli;
– zakładów produkcyjnych;
– fabryk.

Ich budynki posiadają sporą powierzchnię dodatkową, która często pozostaje niewykorzystana – np. dachy i grunty. Fotowoltaika dla firm sprawdzi się dobrze w przypadku wszystkich przedsiębiorstw intensywnie korzystających z prądu. Uzyskana w ten sposób energia w pierwszej kolejności wykorzystywana jest przez obecne w budynku urządzenia. Pozwala to na znacznie ograniczenie wolumenu pobranej od dystrybutora energii i obniżenie rachunków za prąd. W przypadku wyprodukowania energii elektrycznej przekraczającej poziom zużycia zakładu można ją sprzedać do zakładu energetycznego. Cena za skup energii zależy od wielkości instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika w 3S Group

Zgodnie z programem Energia Plus, przedsiębiorcy objęci mogą zostać definicją prosumenta. Są zatem w stanie produkować energię na własne potrzeby, stając się jednocześnie producentem i konsumentem. Pozwala to na skorzystanie z różnych korzystnych rozliczeń w systemie upustów. Fotowoltaika dla firm staje się tym samym sposobem na czerpanie najważniejszych zalet ze statusu prosumenta. Decydując się na wdrożenie tego rozwiązania, warto zaufać specjalistom. 3S Group jest w stanie zadbać o profesjonalne podejście do potrzeb każdego klienta. Firma od lat specjalizuje się w działaniach wiązanych z energią odnawialną i jest w stanie przygotować instalacje fotowoltaiczne w atrakcyjnej cenie.