Cisza, spokój i skupienie to nieodłączne cechy naszej pracy (bez względu jaki zawód wykonujemy). Pracownicy dużych korporacji, szkół czy przedsiębiorstw doskonale wiedzą, jak trudno utrzymać ciszę w pomieszczeniach, w których pracuje wiele osób lub działają głośne sprzęty czy maszyny. Jeżeli zastanawiasz się, jak wyciszyć wnętrze biurowe czy szkolne ten artykuł jest skierowany do Ciebie. Poniżej podpowiedź.

Po pierwsze – ścianki akustyczne

Ścianki akustyczne od kilku lat są co raz modniejszym i chętniej stosowanym rozwiązaniem już na etapie budowy przedsiębiorstw czy szkół. Ścianki akustyczne czyli ściany dźwiękoszczelne to rodzaj ścianek stworzonych z zastosowaniem nowoczesnych technologii, które mają za zadanie tłumić dźwięk już nawet do 51 dB. Ścianki akustyczne mogą być wykonane ze szkła przezroczystego lub matowego, dokładnie pod indywidualny wymiar klienta.

Po drugie – modny design

Wiele osób posiadających ścianki określa je również jako element dekoracyjny. Dzięki zastosowaniu przy ich tworzeniu wysokiej jakości szkła – ścianki doskonale przepuszczają światło, tym samym nie pomniejszając optycznie pomieszczenia. Ponadto, szkło na ścianach dźwiękoszczelnych jest doskonałym materiałem do jego ozdobienia w dowolnie wybrany sposób. Firmy mogą zastosować na niej własne logo, plakaty, zdjęcia produktów czy motto firmy. Szkoły z kolei pozwalają na inwencję twórczą swoim podopiecznym – dzięki czemu ściany przybierają malowidła artystyczne.

Po trzecie – ceny i montaż

Ceny ścian dźwiękoszczelnych zależą od jej wymiarów, właściwości pomieszczenia, w którym mają zostać zastosowane, od akcesoriów które ma posiadać itp. Warto dokładnie ten temat omówić z fachowcami, którzy chętnie doradzą i zaproponują najtrafniejsze rozwiązania. Kupno ścianek dźwiękoszczelnych nie wiąże się z wydatkami znacznie rujnującymi budżet. Ponadto taką ścianę można wbudować w pomieszczenie w każdym momencie i nie wymaga to specjalnego i długotrwałego remontu. Przy zakupie tego typu produktu warto skorzystać z usługi montażu od producenta u którego zamawiamy ścianki. Pozwala to na bezproblemowe pobranie pomiarów, montaż w umówionym terminie i dokładnie dopasowanie ścianek do powierzchni. Umiejscowienie takich ścianek przez nas samych lub montażystów – amatorów może się skończyć ich uszkodzeniem lub nieprawidłowym montażem.

Po czwarte – efekty

Zastosowanie takiego rozwiązania w biurze, w hotelach czy salach konferencyjnych pozwala na sprawną i spokojną pracę, niczym nie zakłócone spotkania i nie wdzieranie się hałasu do pomieszczeń. Ponadto ścianki akustyczne są zaprojektowane w nowoczesnym stylu, dzięki czemu dopasują się do każdego typu wnętrza – nie burząc przy tym jego klimatu. Możliwe jest również stworzenie ścianek pod konkretny wymiar i wzór, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasujemy ich wygląd do całości wnętrza.

Jak wynika z powyższego, ścianki akustyczne z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę fanów. Bardzo popularne staje się ich montowanie również w domu i mieszkaniach. Jeżeli gramy na instrumentach, jesteśmy artystami czy mamy zawód związany z codziennymi głośnymi hałasami – zastosowanie takich wyciszających ścian będzie idealnym rozwiązaniem. Najwyższej jakości szkło gwarantuje, że jest to zakup na wiele, wiele lat a materiał, z którego są wykonane pozwala na zmienianie ich wyglądu w zależności od naszego nastroju i trendów. Ścianki akustyczne wprowadzają komfort i ciszę do pomieszczeń, dzięki czemu żadne zakłócenia z zewnątrz nie są w stanie nas rozproszyć.