Twój szef ma niedługo urodziny a Wy jako pracownicy chcecie mu zrobić niespodziankę, by wspólnie celebrować ten dzień? To świetny pomysł. Bez względu na to, czy impreza odbywa się w restauracji, kawiarni czy w trakcie pracy – warto szczególnie uczcić tą okazję. Jak to zrobić, by nikt nie czuł się skrępowany a impreza się udała? Jak zorganizować takie urodzinowe przyjęcie dla szefa? O to kilka wskazówek.

Po pierwsze – celebruj ten dzień a złość schowaj w cień

Bez względu na to, jakie pracownicy mają relacje ze swoim szefem, urodziny to dzień, w którym należy być dla siebie miłym i uprzejmym. Pamiętajmy, że nasz szef to również człowiek, dlatego w tym dniu nie warto pamiętać o spięciach w pracy i skupić się na celebrowaniu uroczystości. Zbierzmy wszystkich pracowników w jednym pomieszczeniu, by wspólnie odśpiewać „sto lat”. Szczerze złożone życzenia indywidualnie są również mile widziane. Modne jest także obecnie, by jeden z pracowników przekazał życzenia od całego zespołu – oczywiście w obecności wszystkich.

Po drugie – nie ma urodzin bez tortu

Żadne urodziny nie mogą odbyć się bez kawałka smacznego tortu. Taki tort może być prezentem dla szefa od pracowników, lub podziękowaniem za życzenia od samego szefa. Torty firmowe, które idealnie sprawdzą się w tego typu uroczystościach powinny być wyjątkowe. Muszą nie tylko bardzo dobrze smakować (przy przypaść do gustu różnym podniebieniom) ale i wspaniale się prezentować. Świetnym pomysłem jest również, by torty firmowe na takie specjalne okazje inspirowane były codzienną pracą firmy. I tak np. torty firmowe dla klubów fitness mogą być ozdobione hantlami lub ciężarkami, z kolei torty firmowe dla restauracji czy kawiarni mogą przypominać różnego rodzaju jedzenie. Niektórzy pracownicy, którzy doskonale znają poczucie humoru swojego szefa – stawiają na tort z jego wizerunkiem czyli na tzw. foto torty. Innym, ciekawym pomysłem jest sprawienie niespodzianki naszemu kierownikowi i wybranie tortu związanego z jego pasją, jak np. tort gitarowy, tort piwko, tory motocyklowy itp.

Po trzecie – atmosfera

Jeżeli urodziny szefa organizujemy w godzinach pracy, poprośmy o kilka godzin bez obowiązków służbowych, które możemy odrobić w innym terminie, tak by wszyscy pracownicy mogli uczestniczyć w uroczystości. W tym czasie, zapomnijmy na chwilę o obowiązkach i nie poruszajmy tematów związanych z pracy. Do kawałka pysznego tortu wypijmy smaczną kawę i wspólnie (bez podziałów) celebrujmy ten dzień razem z naszym szefem. To doskonała okazała, by poznać zarówno pracowników jak i naszego kierownika bliżej. To również świetna okazja, by dowiedzieć się kto jakie ma pasje, zainteresowania czy hobby poza pracą. Takie wspólne celebrowanie ważnych dni sprawia, że zespół się zżywa ze sobą co przekłada się na lepsze relacje w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Jak wynika z powyższego do zorganizowania urodzin szefa niewiele potrzeba. Warto jednak do tego dnia przygotować się kilka dni wcześniej, by zamówić formowe torty, czy powiadomić wszystkich pracowników o uroczystości. A czy Twój szef ma w najbliższych dniach urodziny? Jeżeli tak to do dzieła!