29 listopada w warszawskim klubie Basen wystąpi brytyjski muzyk i producent, legenda progressive house – John Digweed. Supportować go będą Angelo Mike i Leon.

 

Digweed swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat. Uznawany jest za jednego z najlepszych djów muzyki klubowej i postrzegany jest jako artysta wiarygodny, inspirujący i nieustannie dążący do perfekcji. Obraca się w kręgach progressive, house, trance, ale i nie tylko. Jego utwory i styl grania nie podlegają żadnym konwenansom. Jest uniwersalny w tym co gra i jak gra. John jest również współzałożyciel wytwórni płytowej Bedrock. Jego singiel wyprodukowany w 1999 roku – Heaven Scent” okazał się przebojem na miarę światową, którego niepowstydzili się zremiksować tacy dje i producenci jak Yunus Guvenen, czy Satoshi Tomie. Krążek „For What You Dream Of”, wydany w jego własnej wytwórni płytowej Bedrock w 1993 roku, został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do kultowego już filmu „Trainspotting”. John Digweed jest również inicjatorem comiesięcznego klubowego eventu Bedrock, który rozrósł się do skali międzynarodowej i statusu złotej płyty za album „Renaissance”, stworzony wspólnie z Sashą. Do dziś kunsztu Digweeda można zasmakować podczas audycji radiowych „Kiss100” w Wielkej Brytanii, jak również na darmowym programie „podcast” na itunes.

Jarek Czechowski ukrywający się pod pseudonimem Angelo Mike od lat jest synonimem jakości muzycznej oraz zaangażowania w scene klubową. Mający na swoim koncie wiele tytułów najlepszego Dj’a w Polsce oraz inne wyróżnienia od lat dostarcza nam wielu wspaniałych wrażeń nie tylko jako Dj, ale również jako promotor. Był odpowiedzialny za sprowadzenie po raz pierwszy do Polski większości czołowych artystów światowej sceny klubowej oraz organizację wielu znanych eventów muzycznych.Obecnie skupiony jest na wydawaniu własnej muzyki, od niedawna tworzy rownież własne audycje radiowe. „Connect with Angelo Mike” można co tydzień usłyszeć w formie podcastu, natomiast drugą audycję „Sentence Sessions” na antenie miedzynarodowego Frisky Radio.

Leon to doświadczony DJ, który na scenie muzycznej działa od 2001 roku. Od 2005 roku związany jest z festiwalem Audioriver i Spółką Akcyjną. Dzięki jego wysiłkom, warszawska publiczność mogła podziwiać występy wielu gwiazd. Na początku swojej drogi kojarzony był głównie z muzyką progressive house, którą jako jeden z pierwszych starał się propagować w Polsce. Dzisiaj uwielbia grać długie sety w czasie, których może zaprezentować pełną gamę swojej kolekcji muzycznej – od downtepo przez deephouse i tech-house po techno. Potrafi zarówno rozkręcić imprezę grając warm up, jak również poprowadzić zabawę do późnych godzin porannych.

29.11 – Warszawa, Basen

godz.: 21:00
bilety: 39/45/50pln

5kilo kultury jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

źródło: materiały prasowe

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony 5kilokultury.pl – Napisany przez autora bloga.