Życie z widocznymi bliznami na twarzy nie jest dla łatwe. Taka osoba staje się obiektem drwin i złośliwych komentarzy ze strony ludzi, a poza tym sama siebie nie akceptuje i ma o sobie niskie mniemanie. Pomóc rozwiązać ten złożony problem może laserowe usuwanie blizn https://gaboscm.pl/laserowe-usuwanie-blizn-i-rozstepow/.

Kto powinien zdecydować się na usuwanie blizn laserem?

Na ten krok powinny zdecydować się osoby, które:

• mają ogromne zmiany trądzikowe, których nie da się wyleczyć dermatologicznie.
• zmagają się z rozstępami i nieestetycznymi zmianami na brzuchu.
• mają nieładne ślady na ciele po operacjach chirurgicznych.
• chcą zlikwidować efekty poparzenia i wypadków z udziałem chemikaliów.

Jak wygląda usuwanie blizn laserem?

Do tego typu zabiegów używa się urządzeń, które emitują światło głębokie i w ten sposób penetrują komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej. Laserowe usuwanie blizn jest dla schorowanego ciała niczym lifting, bo wydatnie je ujędrnia i sprawia, że produkuje ono dodatkową porcję kolagenu. O intensywności terapii laserowej usuwania blizn zawsze decyduje lekarz. To on dobiera jej poziom w zależności od indywidualnego przypadku i ewentualnych rokowań po wykonaniu zabiegu. Usuwanie blizn laserem jest stosunkowo mało bolesne. Po jego zakończeniu należy jedynie opatrunki w miejscu nacięcia i przyjmować przez kilka dni środki przeciwbólowe. Ważna jest również kontrola rany, by nie wdało się w nią żadne zakażenie.

Laserowe usuwanie blizn- przeciwwskazania

Z pewnością należy do nich przyjmowanie leków rozrzedzających krew i tych, które powstały na bazie sterydów. Zabieg usunięcia blizn można wykonać po mniej więcej trzech miesiącach po odstawieniu wyżej wymienionych preparatów. Istotną przeszkodą w wykonaniu tej operacji chirurgicznej stanowi ciąża i rak skóry, zwany czerniakiem. W obu przypadkach usuwanie blizn laserem to spore ryzyko i może nawet doprowadzić do śmierci pacjenta. Zabiegu usunięcia blizn powinny się wystrzegać osoby z atopowym zapaleniem skóry i te, które mają świeżą opaleniznę. Interwencja chirurgiczna w tym przypadku mogłaby przynieść więcej szkód niż pożytku. Skóra, zamiast się regenerować i zdrowieć, byłaby na nowo poddana czynnikom drażniącym. Oczywiście opalenizna nie jest powodem do odwołania zabiegu, lecz pod warunkiem, że ma więcej niż tydzień.

Czy usuwanie blizn za pomocą lasera jest skuteczne?

To zależy od indywidualnych cech pacjenta. U jednych zabieg ten potrafi zdziałać naprawdę wiele, u innych daje ledwo zauważalny efekt. Jednak warto go przeprowadzić, a choćby dlatego, że podnosi on na duchu pacjentów z przewlekłymi problemami skórnymi i daje im nadzieję na lepsze jutro. Oni przecież zdecydowali się na laserowe usuwanie blizn nie tyle z powodów czysto estetycznych, ile- by zatuszować i zabić w sobie silne poczucie wstydu, które towarzyszyło im przez wiele lat. Prawdą jest, że inni oceniają nas najpierw po wyglądzie, a dopiero potem biorą pod uwagę inne czynniki. Usuwanie blizn pozwala trochę ten wygląd uatrakcyjnić i poczuć się tym osobom w pełni akceptowanym społecznie.