Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, z jakimi borykamy się w trakcie swojego życia, są wady wzroku. Blisko połowa polskiego społeczeństwa twierdzi, że potrzebuje skorygować wzrok. Jesteśmy narażeni na pogorszenie kondycji oczu ze względu na pracę, którą spędzamy przed komputerem w jednej pozycji, siedząc na niewygodnym krześle w pokoju z nieprzystępnym oświetleniem. Warto regularnie udawać się na wizytę do okulisty w swoim rodzinnym mieście i znaleźć specjalistę, który nie tylko będzie służył nam wiedzą, ale podejdzie do nas indywidualnie i wizyty u niego będą dla nas przyjemnością.

Okulistyka Rybnik jest na wysokim poziomie

Pierwszą ważną kwestią jest miejsce, do którego przyjdziemy. Sam gabinet powinien mieć odpowiednio dużo przestrzeni. Warto zapewnić sobie korzystanie z usług profesjonalnego i wyważonego specjalisty. Bardzo dużą zaletą jest posiadane doświadczenie, ale i odpowiedni sprzęt w takim gabinecie. Właściwy okulista Rybnik zapewni wysokiej jakości badania. Jedną z pracowni okulistycznych jest centrum leczenia chorób oczu – Pryzmat. W ofercie można znaleźć m.in. takie rodzaje badań:

– SS OCT,
– angiografia,
– laseroterapia,
– perymetria,
– badanie dna oka,
– iniekcje doszklistkowe lekami: LUCENTIS, EYLEA.

Są to badania bardzo wymagające, jednak okulista Rybnik, który potrafi zaradzić takim problemom i optymalnie podejść do badania, będzie z pewnością cieszyć się większym zaufaniem klientów. Warto przejść się na pojedyncze konsultacje okulistyczne. W skład tej najbardziej podstawowej w okulistyka Rybnik wchodzą takie zabiegi jak:

– refraktometria komputerowa
– badanie ostrości wzroku i dobór okularów
– pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
– badanie przedniego odcinka i dna oka w lampie szczelinowej, a w przypadku wskazań medycznych:
– pachymetria (pomiar grubości rogówki)
– gonioskopia

Przed operacją laserową wzroku badanie jest już bardziej wymagające. Wykwalifikowany okulista Rybnik musi zmierzyć się z takimi problemami jak:
– autokeratorefraktometria z badaniem wady wzroku przed oraz po rozszerzeniu źrenicy, ocena najlepszej skorygowanej wady wzroku BCVA
– topografia rogówki
– pomiar szerokości źrenicy
– pomiar grubości rogówki
– ocena filmu łzowego
– ocena przedniego i tylnego odcinka oka
– pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
– statyczna perymetria komputerowa (badanie pola widzenia)
– optyczna koherentna tomografia siatkówki i nerwu wzrokowego (SOCT/SS OCT)

Dlaczego warto wybrać Pryzmat?

Jak widać, okulista Rybnik będzie mieć pełne ręce roboty i musi zmierzyć się z całkiem różnymi problemami pacjentów. Zaletą centrum badania specjalistycznego jest dogodna lokalizacja. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej. Pryzmat oferuje jednak swoje usługi nie tylko dla pacjentów, ale również dla lekarzy – można tam wynająć salę specjalnie do zabiegów i operacji. Z kolei w strefie pacjenta znajdującej się na stronie internetowej, osoba, która pragnie odwiedzić centrum, może dowiedzieć się wiele, czytając wartościowe artykuły dotyczące przygotowań do najtrudniejszych i najbardziej wymagających operacji oczu.