Profesjonalne usługi sprzątające są współcześnie coraz bardziej popularne. I nie chodzi tu tylko o sprzątanie w firmach, biurach, magazynach czy po remoncie. Korzystają z nich również osoby indywidualne, które nie mają czasu na sprzątanie domu czy mieszkania. Firma sprzątająca – http://daress.pl/ – jest zatem jednym z ciekawszych pomysłów na biznes.

Oferta firmy sprzątającej

Każda firma sprzątająca powinna mieć zróżnicowaną listę usług, które oferuje. Oprócz ogólnego utrzymania porządku powinna również specjalizować się w myciu okien, sprzętów AGD, w praniu dywanów i tapicerki. Wymagają on nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również dokładności i środków czyszczących dobranych do sprzętu i materiału z jakim mamy do czynienia. Klienci indywidualni zamawiają sprzątanie jednorazowe, ale również regularne, dlatego firma sprzątająca powinna posiadać ciekawą ofertę abonamentową, a także z czasem rabaty dla stałych klientów.

Oferta może być również skierowana do klientów indywidualnych, ale również firmowych. Profesjonalne usługi sprzątające są potrzebne w małych biurach, ale również w dużych centrach biznesowych i konferencyjnych, które dbają o swój wizerunek i estetykę wnętrz. Specjalistów od sprzątania potrzebują również galerie handlowe, sklepy, supermarkety, restauracje, kawiarnie. Budynki i lokale użytku publicznego, a szczególnie posiadające kontakt z jedzeniem oraz toalety są zobowiązane do utrzymywania czystości oraz zadbania o wizerunek i estetyczny wygląd. Ta kwestia często jest decydująca o ponownym odwiedzeniu przez klientów miejsca. Nawet jeśli posiadamy ciekawe produkty, duży wybór sklepów, dobrej jakości jedzenie, a nie dbamy o higienę podłóg, toalet, stolików, ekspozycji – klient może już do nas nie wrócić.

Usługi sprzątające są potrzebne również w instytucjach medycznych, które szczególnie dbają o higienę ze względu na dobro pacjentów i pracowników. Takie miejsca jak szpitale, przychodnie, instytucje udzielające pierwszej pomocy to kolejny rodzaj klienta, który z pewnością zechce skorzystać z usług firmy sprzątającej.

Bardzo ważnym również zakresem usług, który przyciągnie potencjalnych klientów jest sprzątanie po remoncie czy po innych czynnościach budowlanych. Bardzo dokładne czyszczenie śladów po malowaniu, lakierowaniu oraz kurzu czy pyłów jest bardzo istotne, aby móc jak najszybciej oddać lokal czy budynek do użytku. Czy to będzie dom, mieszkanie czy lokal usługowy, wszelkie ślady remontu powinny być bardzo dokładnie usunięte.

W czasach dużej ilości budynków wysokich i oszklonych, dużym zainteresowaniem cieszą się prace sprzątające alpinistyczne. Wymagają one specjalnych uprawnień, ale bez tego nie można sobie wyobrazić mycia setek okien w jednym budynku.

Wybranie swojej niszy czy różnorodne usługi sprzątające?

Jak widać na powyższych przykładach – a może ich być znacznie więcej, firmy sprzątające są zdecydowanie potrzebne na rynku. Trzeba sobie jednak odpowiedzieć na pytanie o klientów docelowych, do kogo skierujemy naszą ofertę. Można znaleźć swoją niszę, zamiast oferować każdy rodzaj usługi. Świadczenie sprzątania wszystkiego i dla wszystkich nie zawsze jest dobrym pomysłem. Można na przykład założyć firmę, która będzie specjalizowała się w sprzątaniu domów i mieszkań. Dzięki temu nabierzemy doświadczenie w jednym zakresie usług, poznamy różnych klientów, będziemy mieli informacje zwrotne od jednego rodzaju klienta, które pozwolą na wyspecjalizowanie się i na stworzenie coraz lepszej oferty dla klientów indywidualnych. Dzięki wybraniu niszy jest szansa na to, że nie będziemy mieli dużej konkurencji, bo inne firmy nie będą miały identycznej oferty i klientów docelowych.

Jeśli zamierzamy wybrać różnorodne usługi sprzątające, musimy pamiętać o tym, że spectrum działań jest w tym wypadku poszerzone. Powinniśmy znać wymagania wielu klientów, mieć wyspecjalizowanych pracowników, sprzęt oraz środki czystości. Jednak dobrą stroną wielu rodzajów usług jest większa szansa na zdobycie klientów. Z drugiej strony możemy mieć do czynienia z dużą konkurencją.