Urodziny to duże wydarzenie dla małego solenizanta i jego rodziców. Ci drudzy robią wszystko, co w ich mocy, by był to idealny dzień dla dziecka. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak zorganizować tematyczne urodziny dla malucha. Sprawdź, który Ty motyw wybierzesz.

Punkt pierwszy- torty urodzinowe dla dzieci

Torty urodzinowe dla dziecihttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-urodzinowe/26– to jeden z najważniejszych punktów, o którym nie możesz zapomnieć. Uśmiechnięta buzia malucha, gdy wymyśla życzenie, a potem zdmuchuje świeczki to piękne wspomnienie dla niego i rodzica.

Na co zwrócić uwagę, wybierając torty urodzinowe dla dzieci? Przede wszystkim należy dostosować tort do wieku dziecka i jego zainteresowań. Dla maluchów idealnym rozwiązaniem będzie tort w kształcie misia. W przypadku starszych dzieciaków warto wybrać tort z bohaterem z ulubionej bajki solenizanta.

Tematyczne urodziny wielką frajdą dla solenizanta i jego gości

Tematyczne urodziny to klucz do wspaniałej zabawy. Co prawda ich zorganizowanie zajmie większą ilość czasu niż zwykłej imprezy, lecz uśmiech na twarzy solenizanta i jego gości na pewno wszystko wynagrodzą. Poniżej kilka pomysłów na tematyczne przyjęcie urodzinowe:

Maraton filmowy:
Urodzinowy maraton filmowy to coś, co pokocha każde dziecko! Wybór bajek jest ogromny, można maluchom puścić na przykład Epokę Lodowcową, Madagaskar, Hotel Transylwania czy Krainę Lodu. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie maratonu filmowego quizem na końcu każdego filmu, dzięki czemu dzieci jeszcze bardziej zwrócą uwagę na to, co się dzieje w bajce. Możesz też zachęcić dzieci, by przebrały się za ulubione postacie.

Kuchenne rewolucje
Jeśli solenizant lubi gotować, to warto zorganizować mu przyjęcie, na którym dzieciaki będą mogły spędzić troszkę czasu w kuchni. Możesz zrobić wspólne pieczenie pierniczków, babeczek czy zrobienie pizzy. To wyśmienita zabawa w kuchni, a przy okazji praktyczna lekcja dla wszystkich maluchów. Dzieci na pewno ze smakiem zjedzą przygotowane przez siebie łakocie.

Morski świat
Ciekawym pomysłem na imprezę urodzinową jest morski świat. Dekoracje mogą przygotować same dzieci, niech samodzielnie wytną rozgwiazdy, rybki i algi, a później je pomalują i ozdobią. Następnie rozwieście je na przygotowanej siatce, zawieszonej w pokoju.

Możesz również urządzić zabawę z szukanie podwodnego skarbu. Ukryj łakocie lub inne drobne podarunki na terenie domu, lub ogrodu i napisz dzieciom zadania na karteczkach. Jeśli je wykonają, to wtedy znajdą odpowiedź na pytanie: gdzie jest ukryty skarb i będą mogły się nim podzielić.

Dlaczego warto urządzić urodziny tematyczne?

Jak już pisaliśmy, urodziny tematyczne to fantastyczna zabawa. Dobrze dobrany motyw, który odzwierciedla hobby solenizanta lub solenizantki, często pobudza wyobraźnię uczestników, a także sprawia, że dzieci w interesujący sposób spędzają czas. Temat przewodni przyjęcia bardzo często pomaga też rodzicom opanować gromadkę szkrabów, a także gwarantuje, że dzieci nie będą się nudzić.