Kultura ii sztuka

17. edycja Funk Vs Rap w Prokulturze

Lubicie tańczyć? Świetnie! A lubicie tańczyć do utraty tchu? Jeśli tak, to wiemy, czego wam trzeba! 20 grudnia w katowickim klubie Prokultura odbędzie się 17. edycja imprezy Funk Vs Rap. Gwarantujemy, że DJ-e Positive, Fim oraz Dobry Kick swoimi setami skutecznie uniemożliwią wam szybkie zejście z parkietu.

 

funk vs rap.pg

Co kryje się pod nazwą Funk Vs Rap? — to balans pomiędzy soulowymi zaśpiewami, funkowymi liniami basu, hiphopowymi automatami perkusyjnymi i syntezatorowymi solówkami w klimacie disco boogie. To już 17. edycja imprez pełnych tańca, śpiewów, mnóstwa nawiązanych znajomości i setki miłych wspomnień. Tym razem okazja jest jeszcze jedna — urodziny obchodzi współtwórca i rezydent cyklu – DJ Positive. Poza solenizantem zagrają również DJ Fim, DJ Dobry Kick oraz goście-niespodzianki.

DJ Positive za każdym razem stara się pokazać coś nowego, buszując po wielu stylach, w których czuje się jak u siebie w domu. Prezentuje mieszankę wybuchową, w której pierwsze skrzypce grają takie gatunki jak nufunk, rap, soul, disco, breaks, swing, mashups. Nie ma co się rozwodzić — ma bujać. Od dłuższego czasu również skutecznie rozgrzewa parkiety do czerwoności na imprezach organizowanych przez Good Vibration Association.

DJ Fim – DJ, pasjonat i kolekcjoner muzyki. Od wielu lat związany ze środowiskiem tanecznym. Za konsolą świetnie odnajduje się na zawodach b-boyowych, hiphopowych i pokrewnych, natomiast w klubach łączy wiele różnych stylów muzycznych takich jak funk, soul, rap, r’n’b, breaks, drum’n’bass, pop, electro-swing, disco. Całość mocno wysycona jest groovem i podkreślona niebagatelnym warsztatem DJ-skim. Za deckami wyróżnia się energią, niejednokrotnie zostawiając konsolę samą, sobie by wyskoczyć na parkiet. Aktualnie gra cyklicznie na imprezach na Śląsku.

DJ Dobry Kick turntablista, beatmaker, DJ oraz leń. Mieszka na stałe w Krakowie, gdzie nocami gra w zaprzyjaźnionych klubach m. in. tłuste funki, ol’skulowe rapy oraz soulfulowe housy. Dni spędza w podziemnych antykwariatach poszukując wosków lub przykleja się z siłą poxipolu do swojej ulubionej mpcetki. Na swoim koncie ma wygraną w konkursie organizowanym przez Asfalt Records na remix kawałka Sztigara Bonko pt. “Zasznup się to oraz świeżutką rapową EP’kę pt. “Coś z Niczego nagraną Kamolem. Aktualnie w pocie czoła pracuję nad autorskim projektem instrumentalnym.

20.12 — Katowice, Prokultura
godz. 19:00
bilety: 10pln (panowie)

źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “17. edycja Funk Vs Rap w Prokulturze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *