Beyond The Monolith Tour we Wrocławiu

Beyond The Monolith Tour wystartował! Pierwszy z sześciu koncertów odbył się we wrocławskim Klubie Firlej.

 

Na pierwszy ogień poszła niemiecka kapela Dead Cats On Mopeds. Chłopaki, jak przystało na punkowców, chyba trochę zagubili się w czasie i przestrzeni. Jak sami przyznali – do Firleja trafili przypadkiem. Ich europejska trasa zboczyła z torów i tym sposobem goście wylądowali we Wrocławiu zapewniając trzydziestominutową dawkę całkiem solidnego garażowego grania. Niespodzianka!

Trójmiejska kapela Ampacity to zespół, którego chyba już nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich płyta Encounter One nie bez powodu została okrzyknięta jednym z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Świetnie ustawione nagłośnienie wydobyło najlepsze smaczki ukryte głęboko w ich złożonych kompozycjach, wzbudzając zachwyt publiczności. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że to był jeden z ich najlepszych koncertów. Nawoływania do bisów są chyba tego jednoznacznym potwierdzeniem, czyż nie?

Merkabah nie boją się eksperymentów. Solidne połączenie noise z jazzem doprawione blackmetalowymi wstawkami zmiażdżyło siłą swojego brzmienia. Ta muzyka może wprowadzić w trans i jest wymagająca – na sali pozostali chyba tylko najwytrwalsi, ale ich grupa wciąż była dość liczna. Każdy w skupieniu chwytał każdy dźwięk biegnący ze sceny. Nowy album jest w drodze – szykujmy się!

Na koniec na scenie pojawiła się dolnośląska Entropia. Jako że z biegiem czasu ciężar muzyki narastał, czego można się było spodziewać? Granie z pogranicza post i black metalu, z pokaźnym dodatkiem psychodelii, to było coś, na co publiczność czekała cały wieczór. Surowość brzmienia charakterystyczna dla black metalu przeplatała się ze świetną atmosferą utworów. Niestety nie było mi dane zostać do końca tego koncertu. Ale nie wszystko stracone!

Przypominam, że odbędzie się jeszcze pięć koncertów z tej trasy:

09.04 – Kraków, Alchemia
10.04 – Poznań, U Bazyla
28.04 – Toruń, NRD
29.04 – Warszawa, Hydrozagadka
30.04 – Gdańsk, Żak

Dead Cats On Mopeds:

Ampacity:

Merkabah:

Entropia:

zdjęcia i tekst: Justyna Kamińska

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.