Kultura ii sztuka

Blonde Redhead zapowiadają nowy album

Nowojorska grupa Blonde Redhead nagrała nowy album. Krążek Barragán ukaże się 22 września.

 

Blonde Redhead

Płyta wyprodukowana i zmiksowana przez Drew Browna (Beck, Radiohead, The Books, Lower Dens, Sandro Perri) została nagrana w Key Club Recording w Benton Harbor (Michigan) i The Magic Shop w Nowym Jorku.

Zespół Blonde Redhead powstał w 1993 roku i na początku działał jako kwartet, a od 1995 roku jako trio. Nazwa zespołu wzięła się z piosneki Arto Lindsay DNA. Pierwsze albumy ukazały się nakładem Smells Like Records, którego właścicielem jest perkusista Sonic Youth, Steve Shelley.

21 lat od debiutu Blonde Redhead ciągle tworzą, a płyta Barragán jest jedną z najbardziej świeżych w całej ich dyskografii. Można na niej usłyszeć dreszcz analogowych syntezatorów i rytmów, które niosą głosy Kazu Makino i Amadeo Pace’a, dwóch najbardziej oryginalnych artystów w muzyce niezależnej. Utwory pokazują zupełnie nowe oblicze kompozytorów, co powoduje, że Barragán to dla jednego z najważniejszych zespołów z Nowego Jorku, krok do przodu.

Od początku swojej działalności Blonde Redhead znani są ze swoich niesamowitych koncertów. Wkrótce wyruszą na trasę promującą nowy album, podczas której dadzą kilkanaście koncertów w Europie i odwiedzą Azję.

Źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Blonde Redhead zapowiadają nowy album

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *