Kultura ii sztuka

Brasstronaut z trasą w Polsce

Zespół Brasstronaut uznany przez Exclaim, Toronto Star i CBC Radio 3 jednym z najlepszych nowych live-actów z Kanady z dwoma koncertami w Polsce! Trasa ta promować będzie ich debiutancki album Mount Chimaera. Tego nie można przegapić.

Brasstronaut pojawili się na scenie muzycznej Vancouver jako sześcioosobowy zespół czerpiący to co najcenniejsze z szerokiej gamy wpływów, aby móc wykreować świeże i złożone brzmienie, które po części jest rockowe, po części elektroniczne, jazzowe i orkiestrowe, bez utraty swojego własnego niepowtarzalnego stylu i rześkości.
W krótkim czasie po wydaniu swojego debiutanckiego LP, ‘Mt. Chimaera’ dla Unfamiliar Records w Kanadzie (Japandroids, No Gold), zespół wygrał nagrodę SOCAN Echo Prize za najlepszą kanadyjską piosenkę 2010 roku oraz nagrodę $5000 za ‘Hearts Trompet’, byli również nominowani do Polaris Music Prize, osiągnęli pierwsze miejsce na Hype Machine, otrzymali uznanie Gilles Peterson w BBC Radio 1, oraz poparcie krytyków muzycznych za granicą. To zaowocowało występami w Iceland Airwaves przy akompaniamencie sekcji dętej zespołu Sigur Ros, dwiema pełnymi trasami koncertowymi w Kanadzie, jednej trasie po Stanach Zjednoczonych oraz występami min. z Belle Orchetre, K’Naan, Bonobo oraz Why?.

28 października wystąpią w warszawskim klubie Hydrozagadka, a dzień później muzycy pojawią sie w poznańskiej Klubokawiarni Meskalina. Serdecznie zapraszamy!

28.09 – Hydrozagadka, Warszawa
bilety 15/20 zł
dostępne: Short Cut oraz w klubie Hydrozagadka.

29.09 – Meskalina, Poznań
Bilety: 15/20 zł
dostępne: CIM, bilety24.pl, w klubie Meskalina

materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Brasstronaut z trasą w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *