Cztery Pory Roku Festiwal: WIOSNA w Katowicach

Już 19 marca odbędzie się kolejna edycja katowickiego festiwalu Cztery Pory Roku. Nadejście WIOSNY celebrowane będzie nie tylko muzycznie. Ma do być bardzo aktywny dzień!

 

wiosna-2016-plakatFestiwal wystartuje o godz. 11:00 akcją sprzątania ulicy Warszawskiej przygotowaną przez Inicjatywę Warszawską. Dwie godziny później na Placu Edwarda Szramka (przy Kościele Mariackim od ul. Warszawskiej) rozpocznie się wycieczka rowerowa na Murcki. Celem jest zdobycie najwyższego punktu w Katowicach, z którego rozpościera się piękny widok na miasto.

Tych, którzy preferują taniec, zapraszamy na godz. 15 do DeKato (ul. Warszawska 28), gdzie odbędą się warsztaty Dance Movement Therapy pod hasłem W poszukiwaniu radości. Prowadząca Kasia Ziemier pomoże dotrzeć do emocji za pomocą ruchu. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy przyjmowane są pod mailem 4festiwal@gmail.com. Wieczorem, o godz. 18, w Galerii Imago-Art (ul. Warszawska 67) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Justyny Warwas.

Dwie godziny później otworzy się sala koncertowa Drzwi Zwane Koniem (ul. Warszawska 37). Jako pierwszy na scenie pojawi się Lód 9. Śląski duet przekracza granice wyobraźni, zapraszając na awangardowy trip w towarzystwie elektroniki. To nieprzewidywalność, energia i szaleństwo. Lód 9 zagra w Katowicach po raz pierwszy. Po nich wystąpi zespół Rabbit on the Moon – zderzenie głębokich dźwiękowych przestrzeni z ciężkimi, industrialnymi bitami. W tym surowym, kosmicznym techno zasady grawitacji zmieniają się z utworu na utwór, a każdy kolejny kawałek zabiera słuchaczy w nowy świat muzycznych inspiracji. Gwiazdą wieczoru będzie MANOID – symbioza maszyny i człowieka, pochodzący z podlaskich lasów producent muzyki elektronicznej. Ma wiele oblicz: od ciężkiego minimal techno, IDM, przez trip-hop i ambient do delikatnej muzyki współczesnej. Jest członkiem i jednym z producentów zespołu Pola Rise. Obecnie przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu, który oparł na industrialnych, maszynowych dźwiękach okraszonych operowym głosem.

Impreza zakończy się Kieszonkowym Jam Session. Każdy może przyłączyć się do improwizowanej sesji z muzyką elektroniczną przy użyciu tabletów i komórek. Wystarczy zainstalować jeden z darmowych programów do tworzenia muzyki na żywo. Wszystkich chętnych do wspólnego grania prosimy o zgłoszenia na adres panstian@gmail.com.

19.03 – Katowice, koncerty – Drzwi Zwane Koniem
godz. 20:00
bilety: wstęp wolny

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.