Kultura ii sztuka

Everlast zagra w Krakowie

Już 19 listopada w krakowskiej Fabryce wystapi Everlast. Muzyk znany m.in. z grup House of Pain czy La Coka Nostra oraz działalności solowej zaprezentuje akustyczny set. Zapraszamy!

 

Swoją muzykę nazywa hick-hopem, czyli połączeniem rocka opartego na gitarze akustycznej, bluesa i hip-hopu. Erik Schrody, czyli Everlast – weteran sceny muzycznej, współtwórca legendarnego składu House of Pain, nieszablonowy artysta łamiący muzyczne tabu i stereotypy – wystąpi po raz kolejny w Polsce. Tym razem przyjeżdża z programem akustycznym. Jak sam mówi: Moje piosenki powstają w sposób akustyczny, więc taki koncert jest okazją do posłuchania moich utworów w oryginalnych wersjach.

Everlast nagrał do tej pory 7 solowych wydawnictw, a ponadto trzy krążki z projektem House of Pain. W 2009 roku światło dzienne ujrzała płyta jego nowego składu La Coka Nostra. Przełomowy album Everlasta “Whitey Ford Sings the Blues, z którego pochodzi hit What It’s Like poznał każdy fan muzyki okołohiphopowej. Artysta nigdy nie bał się eksperymentów, współpracował z muzykami najróżniejszych gatunków, od Ice-T i Snoop Dogga, przez Limp Bizkit, Carlosa Santanę po Madonnę. Trzykrotnie nominowany był do nagrody Grammy, zdobywając tę statuetkę za piosenkę Put Your Lights On“, którą nagrał w duecie z Santaną.

19.11 – Kraków, Fabyka
godz. 19:00
bilety: 69 pln

żródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 komentarze do “Everlast zagra w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *