Fonetyka interpretuje wiersze Grzegorza Ciechowskiego

W ostatnich latach nakładem wytwórni Universal formacja wydała muzyczne opracowania poetów wyklętych – Requiem dla Wojaczka, następnie Bursa- teraz na warsztacie zespołu znalazł się największy poeta polskiego rocka Grzegorz Ciechowski. W 2016 Fonetyka planuje album, którego warstwę słowną wypełnią wiersze z książki Wokół Niej.

Na płycie znajdą się wyłącznie opracowania tekstów, do których Ciechowski nie skomponował muzyki. Projekt powstaje za zgodą Anny Skrobiszewskiej, wdowy po Grzegorzu Ciechowskim. Premiera wrzesień/październik 2016.

Będzie to album koncepcyjny składający się z dziewięciu piosenek, które powstaną do wybranych wierszy Ciechowskiego. Założenie jest takie, by mniej więcej co miesiąc publikować jeden utwór. Po publikacji wszystkich dziewięciu singli zamierzamy wydać pełen album. Na początek pokarzemy mój ulubiony wiersz z tej książki: Remote Control – mówi Przemysław Wałczuk, producent płyty i wokalista zespołu.

 

 Remote Control to wyjątkowe nagranie, ponieważ zaprosiłem do studia Helę Ciechowską, którą w tej piosence będzie można usłyszeć. Udział córki autora tekstu to nie tylko symboliczny zabieg, puszczenie oka w stronę nieśmiertelności… Wrażliwość Heli nadała tej piosence wyjątkowy charakter artystyczny. Generalnie będzie to płyta zupełnie inna od poprzednich, na pewno lżejsza i nieco akustyczna. Myślę, że to również wyjątkowy album dla nieżyjącego od 15-stu lat autora tych wierszy, którego, jeśli pamiętamy, to jako rockmana. Chciałbym, aby dzięki Fonetyce ludzie dowiedzieli się o tym, że Ciechowski był również poetą – dodaje Wałczuk.

źródło: materiały prasowe

Dowiedz się więcej o czytniku Kindle Oasis do e-booków.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.