Kultura ii sztuka

Ghost Brigade na koncercie w Polsce

Już na początku przyszłego roku, dokładnie 7 lutego, we wrocławskim Liverpoolu zagrają fiński Ghost Brigade, szwedzka Agrimonia oraz estoński Talbot.

 

Ghost Brigade

Pochodzący z Finlandii Ghost Brigade, obecnie będący częścią wytwórni Season of Mist, nawiedzi nasz piękny kraj w nadchodzącym 2015 roku, dokładnie 7 lutego. To, czym muzycznie parają się panowie z kraju reniferów, Św. Mikołaja i zespołu Beherit, można sklasyfikować jako alternatywny, zawierający sporą dawkę melancholii metal z gęstym użyciem instrumentów klawiszowych. Zespół ma w swojej dyskografii 3 długogrające albumy i jedną EP-kę, a koncertowo wspierali takie legendy jak Paradise Lost czy Samael.

Agrimonia to szwedzki kwintet z wokalistką w składzie, który od 2008 r. wykonuje doom/black metal z mocnym wpływem crust punka. Dla amerykańskiej stajni Southern Lord Records nagrali swój ostatni krążek Rites of Separation. Stacjonują w Goeteborgu, ale swoje albumy, np. Host of the Winged, nagrywali m.in. w stolicy prawdziwego black metalu — Bergen w Norwegii. 

Pierwszym supportem będzie eksperymentalne metalowe duo z Estonii o nazwie Talbot, znani choćby z wcześniejszych koncertów w Polsce. Nie grają sztampowo, ich muzyka zawiera doom/sludge i stoner rocka oraz sporo elektroniki nadającej jej mrocznego uroku i tworzącej niepowtarzalny klimat.

7 lutego 2015 – Wrocław, Klub Liverpool
godz. 20.00
bilety: 40 zł / 50 zł

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Ghost Brigade na koncercie w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *