Kultura ii sztuka

Hip-hopowa lekcja historii

Takiego wydarzenia w Krakowie (a może nawet i w Polsce) nie było. Koncert Tajne Komplety  to rekord w dziedzinie nowatorskich lekcji historii.

 

Podczas koncertów na dużym ekranie będą wyświetlane prezentacje przygotowane przez IPN, Muzeum AK i samych artystów. W oprawie orkiestry kameralnej, sekcji rytmicznej i chóru Filharmonii krakowskiej zostaną wykonane utwory z płyty Tadek “Niewygodna Prawda. Miedzy koncertami poszczególnych zespołów będą odczytywane, bądź wyświetlane krótkie fragmenty oprawy merytorycznej traktujące w przystępny, dla młodych, sposób o polskiej historii.

Na scenie Rotundy wystąpią: Sokół, Pih, Juras(Pokój z Widokiem na Wojnę), Hemp Gru, Kajman, Lukasyno, Bas Tajpan oraz Tadek

W tym samym czasie na dolnej Sali Rotundy odbędzie się wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Będą rozdawane różnego typu materiały edukacyjne przygotowane również przez IPN-m.in. plakaty, płyty czy też puzzle. Zysk ze sprzedaży owych produktów wesprze akcję Rodacy Bohaterom – prowadzoną już drugi rok akcję pomocy kombatantom Armii Krajowej zamieszkujących Litwę, Łotwę, Ukrainę i przede wszystkim Białoruś.

08.06 – Kraków, CK Rotunda

Godz. 19.30

Bilety: 30 zł

Bilety do kupenia:  Kasa Rotundy, Kokoszop (Floriańska 16), Mocny Sklep, Empik, Ticketpro,

Źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 komentarze do “Hip-hopowa lekcja historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *