IAMX znów w Polsce!

IAMX to solowy projekt Chrisa Cornera – autora tekstów, multiinstrumentalisty, wokalisty i producenta muzycznego oraz założyciela zespołu Sneaker Pimps. Projekt ujrzał światło dzienne wraz z wydaniem w 2004 roku debiutanckiego krążka Kiss+Swallow. Niepowtarzalne brzmienie IAMX nazywane glam noir utorowało drogę czterem kolejnym wydawnictwom – The Alternative, Kingdom of Welcome Addiction, Volatile Times i The Unified Field. Teraz pora na szósty album, Metanoia, i trasę koncertową.

 

Album Metanoia tworzony był w cieniu wielkiej zmiany w życiu Chrisa. Był taki moment, w którym miałem wrażenie, że nie nagram już nigdy nowego materiału – wyjaśnia artysta w nawiązaniu do nagłej przerwy w nagrywaniu i koncertowaniu, która miała miejsce kilka lat wcześniej, a związana była z chroniczną bezsennością muzyka. – Moje cierpienie miało wpływ na karierę, ale powoli udało mi się odfiltrować truciznę i powrócić do tego, co naprawdę kocham.

Singlem (już wydanym cyfrowo) promującym nowy album jest utwór Happiness. Utwór można bezpłatnie pobrać na stronie artysty podczas rejestracji do newslettera (link do subskrypcji zamieszczony jest w prawym górnym rogu strony).

Równocześnie z pojawieniem się nowego krążka rusza – pierwsza od kilku lat – europejska trasa koncertowa IAMX. Chcę wyruszyć w trasę – mówi artysta z podekscytowaniem. – Chcę zobaczyć te piękne, pełne pasji, przepocone twarze. Chcę, aby moja muzyka była usłyszana, chcę poczuć ekstazę towarzyszącą występom i dzieleniu. Nauczyłem się, że strach to zabójca. Dwa lata temu dotarłem na dno. Jednak nadal tutaj jestem. To daje mi mnóstwo energii i optymizmu. Już się nie boję.

Premiera albumu Metanoia planowana jest na 2 października, zamówienia już można składać na stronie artysty.

30.11 – Warszawa, klub Stodoła
bilety: 89 pln (stojące), 119 pln (balkony)
dostępne na www.stodola.pl oraz www.LiveNation.pl

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.