Kultura ii sztuka

Jaką markę laptopa wybrać?

Podchodząc do zakupu komputera mobilnego, należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu parametrów technicznych wybranych modeli. Oferta jest jednak bardzo szeroka i nie sposób porównać wszystkich dostępnych na rynku urządzeń. Można jednak ograniczyć tę pulę do propozycji danego producenta. Znajdujące się na pokrywie laptopa logo mówi o nim więcej, niż mogłoby się wydawać. Z tego artykułu dowiesz się, jakie marki produkują sprzęt wart uwagi oraz którą z nich ostatecznie wybrać.

marki laptopów

Dlaczego najlepiej kupić laptopa znanej marki?

Komputery mobilne to urządzenia bardzo komfortowe w obsłudze. Coraz wyraźniej wypierają stacjonarne konstrukcje nie tylko wśród użytkowników korzystających z komputera do przeglądania Internetu i multimediów oraz prostych prac lub nauki, ale także wśród graczy czy profesjonalistów. Zakup urządzenia popularnego producenta to gwarancja niezawodności. Mniej znane marki przeważnie stosują gorszej jakości materiały oraz przestarzałe technologie. Tym największym graczom na rynku zależy natomiast, by być cały czas o krok przed konkurencją, dlatego proponują wiele innowacyjnych rozwiązań i starają się produkować jak najbardziej wydajny oraz wytrzymały sprzęt. Co nie mniej istotne, w ich ofercie znajdziesz zarówno bardzo zaawansowane maszyny, jak i tańsze modele, przeznaczone do podstawowych zadań.

Jakie marki laptopów polecamy?

Kiedy odwiedzisz dowolny sklep z laptopami – stacjonarny lub internetowy – szybko przekonasz się, że rynek takich urządzeń został zdominowany przez dosłownie kilku producentów. Wyróżnia się szczególnie oferta sześciu firm, alfabetycznie: Acer, Apple, ASUS, Dell, HP oraz Lenovo. Trzy ostatnie specjalizują się w sprzęcie przeznaczonym do użytku domowego oraz biurowego. Szczególnie Dell i Lenovo mogą pochwalić się wieloma solidnymi, wydajnymi konstrukcjami z energooszczędnymi podzespołami i pojemnymi bateriami. HP kieruje swoją ofertę raczej do uczniów i studentów, ale w segmencie tanich komputerów mobilnych jego produkty wyróżniają się naprawdę przyzwoitą wydajnością. Firmy Acer i ASUS skupiają się na laptopach gamingowych, czyli urządzeniach o bardzo dobrych podzespołach, idealnych także do pracy ze specjalistycznym oprogramowaniem do tworzenia grafiki czy filmów. Marka Apple jest natomiast uznawana za najbardziej luksusową, niezawodną i zaawansowaną technicznie, dlatego z jej urządzeń korzystają głównie profesjonaliści.

Którą markę laptopa wybrać?

Na tak postawione pytanie nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź. Jak już pewnie wywnioskowałeś z poprzedniego akapitu, każdy z sześciu największych producentów celuje w nieco innych użytkowników, dlatego wiele zależy od indywidualnych potrzeb i tego, jak chce się korzystać z urządzenia. Ten zarysowany powyżej podział rynku nie jest jednak aż tak ścisły. Także w ofercie Dell, HP i Lenovo można znaleźć droższe modele o przeznaczeniu gamingowym, a Acer i ASUS produkują też tańsze urządzenia biurowe. Jedynie Apple jest konsekwentny w dostarczaniu wyłącznie produktów z wyższej półki. Niezależnie od tego, jakiego sprzętu szukasz, zakup laptopa jednej z tych sześciu marek będzie dobrym rozwiązaniem.

2 komentarze do “Jaką markę laptopa wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *