Kultura ii sztuka

Kari Amirian w Cafe Kulturalna

Już w najbliższy piątek, 12 lipca, Kari Amirian wystąpi na letniej scenie Cafe Kulturalna.

 

Zanim światło dzienne ujrzy kolejna płyta, Kari Amirian, zagra akustyczny koncert podsumowujący debiutancki album oraz muzyczne poszukiwania minionego roku, w tym nowe piosenki, zaaranżowane wraz z Thomas’em Pettit’em (tres.B) i Jankiem Stokłosą.

Koncerty KARI to muzyczne widowisko wobec, którego nie można przejść obojętnie. Charyzma wokalistki, tajemnicza atmosfera koncertu w połączeniu z grą świateł oraz wizualizacjami kolektywu WOOM sprawiają, że każdy występ tej artystki na długo zapada w pamięci.

Kari Amirian –  piosenkarka i eksperymentatorka, często porównywana do skandynawskich artystek. Sama tworzy, aranżuje i produkuje. Uznana przez dziennikarzy za jeden z najważniejszych debiutów 2012 roku, co zaowocowało zdobyciem głównej nagrody magazynu HIRO 2012 oraz nominacją do Fryderyka w kategorii debiut roku.

Na jej pierwszej płycie znalazło się 12 wyjątkowych utworów, w stylu niespotykanym do tej pory na polskiej scenie muzycznej. Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Stina Nordenstam, Feist, Bat For Lashes, Lykke Li, Agnes Obel, a nawet Bjork. Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Meskie Granie, Slot Art. Festival, Malta, Free Form Festival.

12.07 – Warszawa, Cafe Kulturalna

Godz. 22.00

Wstęp wolny

Źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Kari Amirian w Cafe Kulturalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *