Kultura ii sztuka

Kari w poznańskim Eskulapie

Już niedługo będziecie mogli zobaczyć, co nowego przygotowała dla nas niezwykła KARI. Najbliższy koncert artystki w Poznaniu odbędzie się 19 listopada w Eskulapie.

 

Kari to polska artystka, producentka i singer-songwriterka uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty Daddy Says I’m Special, którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła z nowym albumem Wounds and Bruises (oba wyd. NEXTPOP).

Nowe wydawnictwo pokazuje wyraźne zmiany w stylistyce, w której do tej pory poruszała się wokalistka. Wounds and Bruises to album surowych i jaskrawych kontrastów: pomiędzy energetycznym rytmem i subtelną melodią, sferą ducha i rzeczywistością, między potęgą i kruchością, odwagą i spokojem. Charyzmatyczny wokal Kari miesza się z szeroką gamą dźwięków – od tribalowych beatów po elektro i brzmienia lat 80. Na płytę składa się 9 szczerych opowieści o poszukiwaniu prawdy o sobie, dramatycznych zmianach w życiu, zranieniach i odnajdowaniu siebie na nowo. Teksty są odważne i mistyczne, zaśpiewane z wielką charyzmą i mocą. Album został wyprodukowany przez KARI i Jona Headleya w Wielkiej Brytanii, gdzie wokalistka spędziła ostatni rok poszukując nowych inspiracji.

Kari zdobyła główną nagrodę magazynu HIRO 2012 oraz nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Artystka na swoim koncie ma już także wyróżnienia za najnowsze wydawnictwo Wounds and Bruises. Płyta zwyciężyła w plebiscycie Prześwietlamy 2013 portalu Musicis.pl w kategorii Album Roku, a także zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Brand New Awards 2013, Gazety Wyborczej, Tygodnika Powszechnego, T-mobile.music.pl i cgm.pl. Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam czy Fever Ray. Kari zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Free Form Festival, Męskie Granie, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych.

19.11 – Poznań, Eskulap
godz. 19:00
bilety: 35/40 zł

źródła: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 komentarze do “Kari w poznańskim Eskulapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *