Kurtki damskie na okres przejściowy

Okres przejściowy pomiędzy zimą a latem kiedy najczęściej wykorzystujemy kurtki przejściowe jest niezwykle zdradliwy i łatwo o przeziębienie. Z jednej strony robi się już naprawdę ciepło i chcemy zakładać nieco lżejsze ubrania, lecz wystarczy jeden chłodniejszy dzień, aby złapać katar lub poważniejsze przeziębienie. Nic więc dziwnego, że tak wiele uwagi poświęca się temu, aby mieć na ten czas odpowiednią kurtkę. Czym się powinny się charakteryzować kurtki damskie na okres przejściowy?

Odmiany kurtek damskich

kurtki przejściowe

Podstawową sprawą, od której należy zacząć wybieranie takiej kurtki, jest określenie jej rodzaju. W zależności bowiem od typu kurtka może się znacznie różnić nie tylko swoją budową, lecz przede wszystkim elementami wyposażenia. Jakie są więc najpopularniejsze damskie kurtki przejściowe na wiosnę?
Nie da się ukryć, że zdecydowanie jedną z chętniej wybieranych wersji jest kurtka skórzana. To model zaliczany do prawdziwej klasyki, który pasuje dosłownie do każdej stylizacji i stroju.

Szczególnie dużą wagę warto tu przyłożyć do wybrania kurtki tego rodzaju w wersji oversize.

Kurtki przejściowe i inne

kurtka przejściowa

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest kurtka pikowana. Występuje na rynku w wersji długiej i krótkiej, więc każda kobieta znajdzie coś idealnie pasującego do jej postury. Jest to ciekawa kurtka, ponieważ łączy w sobie odpowiedni wygląd, a jednocześnie dość spore ocieplenie. Co więcej, jest ona nieprzemakalna i skutecznie chroni przed wiatrem.
Na koniec warto jeszcze rozważyć zakupienie kurtki typu bomberka. Jest to doskonały wybór ze względu na ogromną uniwersalność dostosowania. Można ją nosić nie tylko do codziennych stylizacji, lecz również do tych bardziej eleganckich. Wybierając taką kurtkę, warto zakupić model o charakterystycznym pastelowym kolorze.

Na co jeszcze należy zwracać uwagę, wybierając kurtkę damską?

kurtki przejściowe

Rzecz jasna rodzaj kupowanej kurtki przejściowej to nie wszystko, czemu warto się jeszcze przyjrzeć podczas szukania idealnej damskiej kurtki na okres przejściowy. Oprócz tego powinno się jeszcze zwrócić uwagę na takie elementy jak:

    • dodatkowe ocieplenie,
    • ochronę przed wiatrem,
    • ochronę przed deszczem,
    • przewiewność

.

Jeśli chce się mieć dobry model kurtki przejściowej, warto upewnić się, czy będzie ona wyposażona w dodatkową wewnętrzną warstwę ocieplenia, która poprawiać będzie komfort termiczny w czasie nieco chłodniejszych dni. Dodatkowo dobrym pomysłem jest, aby kurtka miała odpinany kaptur. Nie bez znaczenia jest także fakt, aby była wykonana z dobrego jakościowo materiału, który po pierwsze będzie chronił przed zimnem i wiatrem, lecz jednocześnie będzie pozwalał skórze swobodnie oddychać.

Jeden komentarz do “Kurtki damskie na okres przejściowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *