KULTURA I SZTUKAMuzyka

Kwiecień w Klubie Kulturalnym Klawiatura

klawiatura_przypinkaZapraszamy na kwietniowe koncerty i imprezy do katowickiego Klubu Kulturalnego Klawiatura. Oto lista tych niezwykle ciekawych i różnorodnych wydarzeń. Napewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

03 kwietnia 2014, godz. 19:30 – Wino-Granie: koncert – Paulina Przybysz / Minimal

Bilety: 15 zł (dla klubowiczów Wino-Grania) / 20 zł / 25 zł

Wino-Granie to akcja, której zadaniem jest rozpowszechnianie kultury picia wina, stwarzanie okazji do spotkań z bliskimi oraz wzbogacanie wiedzy na temat win. A poprzez kameralną, siestową i akustyczna forma koncertu oraz bliski kontakt z artystą, pozwolą uczynić go wyjątkowym i niepowtarzalnym oraz na długo zapadającym w pamięci. W Klawiaturze zabierzemy Państwa w muzyczną podróż po winnicach całego świata.A winny kraj jaki odwiedzimy w kwietniu to Chile.

Paulina Przybysz, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, znana z projektów Sistars, Pinnawela, Rita Pax i Archeo, odwiedzi w kwietniu Katowice. Na koncercie z cyklu Wino-Granie usłyszymy piosenki, które nagrywała od początku muzycznej działalności. W Klawiaturze wybrzmi m.in. Siła sióstr, AEIOU, Pinnawelowe Renesoul i Soulahili; tego dnia można się także spodziewać cytatów z materiału zespołu Rita Pax. Publiczność w Katowicach będzie miała szansę usłyszeć niepublikowane dotąd, napisane kilka dni przed występem piosenki. Wokalistka na nowo zaaranżuje także ulubione utwory innych artystów.

Artystce będzie towarzyszył pianista Marek Pędziwiatr ( Night Mark Electric Trio, Archeo, Electro-Acustic Beat Sessions).

paulina przybysz
11 kwietnia 2014, godz. 21:00 – Mobile Viking Polska – koncert XXANAXX after party: Rawski i Jacob Larsen

bilety: 20 zł (ilość ograniczona) dostepne w Klubie Klawiatura

XX▲N▲XX to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka). Klaudia pochodzi z Konina, Michał zaś ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu ‘X Factor’, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica. Pierwszy singiel zatytułowany Disappear ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakladem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu z której znamy także utwory Broken Hope czy Got U Under. Zespół wystąpił na licznych koncertach i festiwilach m.in Open’er Festival, Audioriver czy Selektor. Portal Brand New Athem nagrodził duet XXANAXX tytułem: Debiut Roku 2013. Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut czy odkrycie roku. Na kwiecien 2014 planowana jest premiera debiutanckiej płyty, która ukaże się pod szyldem Warner Music Polska.

xxanaxx

13 kwietnia 2014,  godz. 20:00- Daniel Spaleniak – Dreamers Tour

Bilety : 10 zł /  15 zł

Daniel Spaleniak to objawienie początku roku 2014 w muzyce alternatywnej. Jest kolejnym muzykiem z Łodzi, który zdobywa popularność i uznanie na ogólnopolskiej scenie. 3 marca ukazał się jego debiutancki album – Dreamers“ – nakładem zasłużonej wytwórni płytowej – Anteny Krzyku (wydawca albumów m.in.: Hey, Lao Che, Mikrokolektyw, Pustki,IndigoTree). Daniel tworzy od 16 roku życia i do tej pory wydał dwie epki. Choć mówi skromnie o sobie, że jest muzykiem z Łodzi i po prostu gra piosenki, szybko udało mu się zostać dostrzeżonym i zdobyć spory rozgłos w branżowych serwisach internetowych. Ledwie parę dni po premierze pierwszego singla My name is wind“ – serwis Brand New Anthem wywróżył Danielowi pewne miejsce w zestawieniach najlepszych płyt 2014 roku.

Spaleniak foto

24 – 25 kwietnia 2014 – Węgiel Film Festiwal

więcej info – wkrótce

Węgiel Student Film Festiwal swoje korzenie ma w Cieszynie. Tam w 2004 roku w Kinie Akademickim spotkali się studenci łódzkiej oraz katowickiej szkoły filmowej i po raz pierwszy zebrało jury – z Robertem Glińskim na czele. Do udziału w drugiej edycji festiwalu w 2005 r., zaproszeni zostali nie tylko studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej, ale również Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy, Akademii Filmu i Telewizji z Warszawy. Od tego czasu spotykamy się na Węglu co rok.

Jedenasta już edycja tego wydarzenia odbędzie się w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, w trakcie trwania dni otwartych Wydziału Radia i Telewizji, co nie tylko zagwarantuje możliwość spotkania znanych osobistości polskiego filmu, ale i umożliwi bliższy kontakt ze sztuką filmową potencjalnym, przyszłym studentom

26 kwietnia 2014, godz. 18:30 – CZAD GIEŁDA FEST #4

Czwarta edycja tej miejmy nadzieję, że cyklicznej imprezy. Nazwa nawiązuje do legendarnych już w tej chwili koncertów, które organizowana były w latach 90-tych po giełdach w Mega Clubie. Zagrają:

Deafness By Noise – najbardziej zasłużona kapela HC z Chorwacji. Powiedzmy, że tamtejsza Schizma.. Klasyczny hardcore dla fanów Agnostic Front, Madball, SOIA, Terror, NTB. Zagrają u nas po drodze do Berlina, gdzie wystąpią obok Cro-Mags.

Bulbulators – legenda śląskiego (i nie tylko) punk rocka. 25 lat na scenie. Najlepsi w swoim fachu czyli street punk / 77

Death Row – warszawski hardcore na 2 mieszane wokale.

Bullet Belt – crossover / thrash / HC, Warszawa 

Dzieci Z Beczek – łódzki rower thrash / crust / punx z Łodzi

czat giełda

 

źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Kwiecień w Klubie Kulturalnym Klawiatura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *