Kultura ii sztuka

Livin’ Blues Xperience na jedynym koncercie w Polsce

Już w niedzielę, 18 maja w chorzowskiej Sztygarce koncert zagra grupa  Livin’ Blues Xperience, nowe wcielenie legendy holednerskiej sceny bluesowej Livin’ Blues. Zespół supportować będzie rodzimy Around The Blues.

 

W latach 60. Holandia była drugim po Anglii ośrodkiem bluesowym w Europie, a zespół Livin’ Blues był wymieniany jednym tchem z Fleetwood Mac, The Animals, Pretty Things czy The Yardbirds. Ich koncerty w Polsce w latach 70. w znaczącym stopniu przyczyniły się do spopularyzowania bluesa w naszym kraju, a ich ówczesna popularność w Polsce osiągnęła poziom tak wysoki, że w pewnym momencie ich polski fanklub liczył więcej członków niż holenderski. W Polsce ukazały się ich dwie płyty analogowe.

Obchodzący w 2013 roku 45-lecie działalności zespół postanowił przypomnieć się fanom w Polsce. Na przestrzeni tylu lat w składzie grupy nastąpiły spore zmiany, dotyczące również samej nazwy, co spowodowało, że dzisiaj muzycy występują pod szyldem Livin’ Blues Xperience. Podstawę obecnego składu stanowi założyciel zespołu, wokalista Nico Christiansen. Zespół gra żywiołowego bluesa z lekką domieszką rocka, ale ten pierwszy wyraźnie dominuje repertuar i brzmienie grupy, opierające się przede wszystkim na specyficznym wokalu, porywającej gitarze i ekspresyjnej grze harmonijki. Christiansen jest niepowtarzalnym wokalistą i frontmanem, a grający ekspresyjnie i z fantazją Loek van der Knaap jest uznawany za jednego z najbardziej wyrazistych gitarzystów Holandii. Ich koncerty to niezapomniane widowiska, podczas których publiczność nie tylko cieszy się wspaniałą muzyką, ale i ma okazję do świetnej zabawy.  Na początku lutego 2014 roku zespół wprowadzony został do holenderskiego Blues Hall Of Fame. W tym samym czasie ukazała się także ich koncertowa płyta “Alive and Kickin’”, którą nabyć będzie można podczas majowej trasy koncertowej.

18.05 – Chodzów, Sztygarka – Klub Tlenownia
godz. 19:00
bilety: 45 pln

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Livin’ Blues Xperience na jedynym koncercie w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *