Kultura ii sztuka

Marta Kozłowska odkrywa piękno

Od 10 maja w Pracowni w piwnicach Pałacu pod Baranami będzie można obejrzeć wystawę prac Marty Kozłowskiej pt. Odkryte piękno. Motywem przewodnim jest kobieta, odwieczne źródło inspiracji dla artystów.

 

W pracach malarki ogromną rolę odgrywa kolor, podkreślając dwoistość kobiecej natury lub ognisty temperament. Barwy zimne i gorące silnie ze sobą kontrastują, a mimo zróżnicowanej  temperatury działają na widzów pobudzająco. Zwiedzający obejrzą świat z perspektywy przeżyć, emocji i fascynacji artystki.

Według Marty Kozłowskiej kobiecość jest bardzo wdzięcznym tematem, nie ma nic bardziej inspirującego niż drugi człowiek, zwłaszcza pełen sprzeczności, tak nieposkromiony i tajemniczy. Kobieca natura fascynuje, zniewala zmysły, urzeka. Każda kobieta dla artysty jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, po prostu piękna i wyjątkowa…

Marta Kozłowska urodziła  się  w  Olsztynie  w  1982 roku,  gdzie  ukończyła  Liceum  Sztuk  Plastycznych  ze  specjalnością wystawiennictwo. W 2011 roku ukończyła Wydział Architektury wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2011 roku mieszka i tworzy w Krakowie. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki.  Wciąż  podejmuje nowe wyzwania i poszerza zakres swoich zainteresowań. Obecnie organizatorka Targów Młodej Sztuki “Sztukobranie” w Krakowie. Największą pasją  artystki jest malarstwo i grafika warsztatowa, w której dominuje tematyka kobieca.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 maja 2013, godz. 19:00.

Podczas wernisażu wśród przybyłych osób zostanie rozlosowane dzieło artystki. Dodatkowa atrakcja wieczoru to muzyczny happening. W ramach wystawy goście będą mogli wziąć udział w warsztatach graficznych, poprowadzonych przez Martę Kozłowską. 

Wystawa potrwa do 14 czerwca 2013       
Kraków, Pracownia, Pałac pod Baranami          

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek od 17:00 do 00:00 (lub dłużej)
sobota-niedziela od 12:00 do 00:00 (lub dłużej)

WSTĘP WOLNY

5kilo kultury jest patronem medialnym wystawy.

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 komentarze do “Marta Kozłowska odkrywa piękno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *