Kultura ii sztuka

Phillip Bracken w marcu w Polsce

Australijski singer/songwriter — Phillip Bracken — w marcu 2014 roku odwiedzi kilka miast w Polsce, gdzie jego głos i gitara będą wiodły prym w przedstawianiu niezwykłych, autorskich kompozycji nowej publiczności. Już teraz serdecznie zapraszamy na każdy koncert!

 

W twórczości Phillipa Brackena słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak indie roots, blues czy soul alternatywny z domieszką ambientu. Jego muzyka może przywodzić na myśl porównania do Bena Harpera czy Josha Garrelsa. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych, poprzez intensywne, aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech.

Phil tworzy muzyczne krajobrazy, które chwilami wydają nam się znajome. Chciałoby się podążyć za jego głosem do miejsc, które widzimy oczami wyobraźni. Zarówno śpiewając solo, jak i przy akompaniamencie swoich utalentowanych przyjaciół, ten australijski muzyk dostarcza nadzwyczajnych wrażeń. W swoim kraju zwykle gra w trzyosobowym zespole z kuzynem Danielem, perkusistą. W Polsce, przybranym domu Phillipa, w występach na żywo często towarzyszą mu elektryczna gitara, saksofon, a nawet duduk (drewniany instrument dęty). Po występach w Europie w 2012 r., a także produkcji nagrania z koncertu na żywo w Polsce, Phillip powraca do Polski w 2014 r.

W ramach trasy Phillip odwiedzi kolejno:
17.03 – Meskalina, Poznań
25.03 – Inne Granie w Chck, Chorzów.
26.03 – Cafe Kałamarz, Tarnowskie Góry.
27.03 – Cafe Foyer, Kraków.
28.03 – Scenografia, Łódź.
29.03 – Skwer (support to: Marcelina), Warszawa.
30.03 – Klub Spirala, Piotrków Trybunalski.

źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Phillip Bracken w marcu w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *