Kultura ii sztuka

Premiera wyjątkowej składanki pionierów brytyjskiej elektroniki już w czerwcu

#7885 (Electropunk to Technopop 1978 – 1985) to tytuł wyjątkowej kompilacji Cabaret Voltaire, która ukaże się 23 czerwca 2014. Album będzie łączyć dwa odrębne okresy Cabaret Voltaire – 1978-81 i 1983-85 – po raz pierwszy na jednym wydawnictwie.

 

Na płycie znajdą się takie piosenki jak Nag Nag Nag, Do The Mussolini (Headkick), Sensoria, Landslide, I Want You czy Just Fascination. Wyboru utworów do kompilacji dokonał Richard H Kirk, który wyjaśnia: Zdecydowałem się zebrać najbardziej zwięzłe elementy twórczości Cabaret Voltaire, stąd wybór wersji, które ukazywały się wcześniej na singlach i krótszych wersji albumowych.

Kompilacja to podróż do lat 1978-81, kiedy w składzie znajdowali się Richard H Kirk, Stephen Mallinder i Chris Watson. Cabaret Voltaire nagrywali wtedy głównie w Western Works Studios w Sheffield i wydawali płyty nakładem Rough Trade.

Drugi okres to lata 1983-85 pod odejściu Watsonsa, kiedy Kirk i Mallinder wydawali w wytwórni Some Bizzare/Virgin Records. Kirk zwraca uwagę, że: To był czas kiedy robiliśmy swoje, ale na innych polach, chcieliśmy przesuwać granicę muzyki elektronicznej, chcieliśmy żeby nasza muzyka znalazła się w miejscach, w których nie powinna być. Nie chcieliśmy powtarzać tego co robiliśmy już wcześniej.

Cabaret Voltaire powstał w 1973 i wraz z Human League, Throbbing Gristle, Fad Gadget i The Normal, znajdował się w czołówce brytyjskiego ruchu muzyki elektronicznej końca lat 70-tych. Wyprzedzali swój czas, a ich miks muzyki dance, techno, dub, house i eksperymentalnej, sprawił, że stali się najbardziej wpływowym zespołem ostatniego 40-lecia.

Wydawnictwo #7885 (Electro Punk to Techno Pop 1978 – 1985) ukaże się 23 czerwca w formatach CD oraz LP + CD. 

Źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Premiera wyjątkowej składanki pionierów brytyjskiej elektroniki już w czerwcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *