Płytki wielkoformatowe w aranżacji wnętrz – zastosowanie płytek wielkoformatowych

Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, to głównym celem wielu osób jest to, aby ich dom wyglądał pięknie. W tym celu są gotowi podjąć każdy wysiłek. Najpopularniejszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest dodanie wyjątkowych elementów – płytek wielkoformatowych. Ten rodzaj płytek świetnie komponuje się z przestrzeniami w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy industrialnym. Płytki są nieodzownym elementem nowoczesnego wystroju, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Rozmiar płytki, którą wykorzystujemy w projekcie, może być bardzo szeroki. Również na blat w kuchni lub łazience można wybrać płytki wielkoformatowe. Pomimo swoich rozmiarów są one znacznie bardziej odporne na zarysowania niż zwykłe płytki. Płyty wielkoformatowe są również wodoodporne i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu nadają się do stosowania na zewnątrz, a także w miejscach, które często ulegają zamoczeniu, jak umywalki czy wanny.

Płytki wielkoformatowe XXL – dlaczego warto? Nowoczesne płytki podłogowe i ścienne

Płytka wielkoformatowa charakteryzuje się wysokim poziomem odporności na mróz oraz niską wrażliwością na warunki atmosferyczne. Nie zmienia swojego wyglądu po długotrwałej ekspozycji na słońce i deszcz. Łatwo jest czyścić i konserwować płyty XXL, ponieważ nie są one podatne na rozwój pleśni i grzybów.

Płyty wielkoformatowe są odporne na zimno (nie pękają na mrozie) i ciepło (można je montować na kominku). Są również odporne na działanie chemikaliów i kwasów, dzięki czemu nadają się do miejsc, w których używa się detergentów lub innych środków chemicznych.

płytki wielkoformatowe

Gdy dom jest urządzony z mieszanką nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych elementów, płytki wielkoformatowe mogą naprawdę nadać mu to wykończenie. W tym stylu powierzchnia podłogi jest zazwyczaj bardzo gładka; płytki wielkoformatowe pasują do niej bez problemu. Są też idealne do łazienek o nowoczesnym wystroju i minimalistycznym stylu, gdzie z powodzeniem mogą zastąpić kamienne lub laminowane blaty. Na rynku dostępne są obecnie różne rodzaje płyt wielkoformatowych – jednolite, o ciekawych zworach, naśladujące różne surowce takie jak struktura kamienia . Do użytku zewnętrznego można wybrać gres wielkoformatowy odporny na skrajne temperatury i wodę. Płytki wielkoformatowe sprzedawane są w przystępnych cenach.

Jak zaaranżować płytki wielkoformatowe? Płytki XXL w akcji

Płytki wielkoformatowe stały się bardzo popularnym materiałem do aranżacji wnętrz. Ich główną zaletą jest to, że mogą zastąpić wiele innych rodzajów materiałów, a w każdym pomieszczeniu będą wyglądać równie dobrze. Płyty wielkoformatowe z powodzeniem zastępują laminat czy kamień na blatach. Często są też bardziej odporne na wilgoć i zarysowania. Takie płyty idealnie sprawdzą się w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, a nawet industrialnym.

płytki wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe to najmodniejszy wybór w aranżacji wnętrz. Wielowarstwowa struktura płytek wielkoformatowych oraz ich właściwości użytkowe dają możliwość stworzenia nowoczesnego, luksusowego wnętrza. Są również popularne pod względem użytkowym, ponieważ można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Płytka wielkoformatowa jest odporna na wilgoć i wytrzymała na zarysowania. Powierzchnia płytki jest gładka i płaska; tworzy jednolitą, bezspoinową powierzchnię – główną cechę współczesnych aranżacji wnętrz. Jeśli chcemy, aby wnętrze wyglądało luksusowo, płytki wielkoformatowe to doskonały wybór i idealne tło dla dekoracji i dodatków.

Luksus i elegancja to najważniejsze cechy płytek gresowych w dużym formacie. Płytka ta doskonale prezentuje się nie tylko w nowoczesnych przestrzeniach, ale także w klasycznym wnętrzu, gdzie podkreśli luksus parkietów, marmurowych blatów i wysokich sufitów. Wielkoformatowe płytki są odporne na zarysowania i wilgoć. Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienek, kuchni i piwnic.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.