Kultura ii sztuka

POLECAMY: warszawskie kino KC

Warszawa posiada wiele kin studyjnych, wśród nich tak prestiżowej jak Muranów czy Kinoteka, a w tym roku do ich grona dołączyło kolejne – kino KC. Otwarte na młodych ludzi, poza premierami prezentujące niebanalne filmy, które w jakiś sposób wyróżniły się w światowej kinematografii. Stąd choćby powstało ostatnio pasmo “Parujących seansów”, w ramach którego prezentowane jest m.in. “Tango” Carlosa Saury. Mieszcząc się dawnym budynku partii na ulicy Nowy Świat 6/12 kino utrzymane jest w duchu łączenia ze sobą tego, co stare i nowe, a także ukazywania wpływu, jaki przeszłość ma na teraźniejszość, a może i przyszłość. Sąsiedztwo Muzeum Narodowego jedynie to podkreśla.

Kino posiada również własną kapitułę programową, w której na razie zasiadają Adam Bajerski (operator filmowy, m. in. autor zdjęć do filmów: Mała matura 1947 , Sztuczki, Zmruż oczy) oraz Mieczysław Szcześniak (polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Obecnie Mietek Szcześniak skończył pracę w Los Angeles nad pierwszą anglojęzyczną płytą).

Dodatkowym atutem jest tzw. legitymacja partyjna, upoważniająca posiadacza do kupna biletu na wybrany seans w cenie 14zł, a w piątki “trzynastego” za 13zł. Bez niej bilety są w następujących cenach:

SOBOTA – NIEDZIELA:
19zł ulgowy i 21zł normalny

PIĄTEK:

10 zł ulgowy i normalny

PONIEDZIAŁEK- CZWARTEK:
16zł ulgowy i 19zł normalny

Redakcja 5kilo Kultury serdecznie zaprasza do kina KC, tym bardziej, że będzie można u nas wygrywać bilety na różne filmy. Przypominamy adres kina: ul. Nowy Świat 6/12 (wejście A od strony dziedzińca). A dla ułatwienia mapka.

źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “POLECAMY: warszawskie kino KC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *