Kultura ii sztuka

Premiera albumu Asgeira Trausti w styczniu

asgeir_traustiÁsgeir Trausti urodził się w niewielkiej wiosce Laugarbakki, w północno-zachodniej Islandii, która liczy niespełna 40 mieszkańców. Pochodzi z dużej rodziny o muzycznych korzeniach. Dorastał przy muzyce i od dziecka był nią otoczony. Ten niespełna 20-letni artysta, dzięki wydanej w sierpniu płycie zatytułowanej “Dyrd í Dauathogn”, został okrzyknięty największym objawieniem islandzkiej sceny muzycznej.

 

Jego pierwszy album pobił rekordy popularności, stając się najszybciej i najlepiej sprzedającym debiutem na rodzimym rynku, przebijając takich artystów jak Bjork czy Sigur Ros. Praktycznie co dziesiąty Islandczyk posiada płytę Ásgeira w swojej kolekcji.

Angielska wersja albumu ukaże się w Polsce 27 stycznia 2014 roku i będzie nosić tytuł In The Silence. Produkcją debiutanckiego krążka zajął się Gudmundur Kristinn Jonsso, a poetycko brzmiące teksy napisał 72-letni ojciec Ásgeira. Album In The Silence składa się z 10 kompozycji utrzymanych w ulotnym tonie, pełnych przestrzeni oraz naturalnych dźwięków. W tej muzyce jest coś ujmującego, niepowtarzalnego i to nie tylko dzięki samym utworom, ale dzięki brzmieniu i nastrojowi.

asgeir

Singiel promujący album nosi tytuł King and Cross

W listopadzie Ásgeir przybywa do Polski aby zagrać, wraz z 5 osobowym zespołem, trzy koncerty. Będzie gościć w Poznaniu (22 listopada, Spot), Warszawie (23 listopada, Basen) i Katowicach (24 listopada, Kinoteatr Rialto).

źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Premiera albumu Asgeira Trausti w styczniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *