Kultura ii sztuka

Prokultura zaprasza na grudniowe koncerty!

prokultura

11 grudnia, godz. 20:00 — Daniel Spaleniak

bilety: 15pln

Jego debiutancki album Dreamers zebrał znakomite recenzje branży muzycznej (Gazeta Wyborcza, T-Mobile Music czy Brand New Anthem). Jego muzyka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku i americany, które idą w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem Daniela na długo zostającym w pamięci. Pierwsza trasa koncertowa zaowocowała zaproszeniami na sceny Open’er Festival, Tatarak Festival, oraz Halfway Festival. Po wielkich sukcesach festiwalowych artysta postanowił przedstawić projekt w zupełnie innej odsłonie. Podczas drugiej trasy koncertowej płyta Dreamers zabrzmi w zupełnie nowych, bardziej rockowych aranżacjach! Trasie towarzyszyć będzie wystawa fotografii Weroniki Izdebskiej, autorki m.in. sesji zdjęciowych i teledysków Spaleniaka.

Daniel Spaleniak Dreamers Tour

12 grudnia, godz. 19:00 South Blunt System

bilety: 25pln / 35pln

South Blunt System, właściwie Szymon Chodyniecki (ur. w Nysie 28 października 1994 roku) to wokalista, producent oraz kompozytor. Na dzień dzisiejszy artysta pracuje nad drugim tym razem w 100% solowym albumem (bez zespołu), Potęga w czynie. Album ten nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z Hip-Hopem, wbrew temu co mówią ludzie. To po prostu po raz kolejny zaprezentowanie stylu SBS’a na bitach spokrewnionych w małej mierze z hip-hopem, r&b i nie tylko. Szymon sam w całości album ten produkuje, wykonuje, aranżuje, realizuje i miksuje. Jak mówi: (…) Jedyną rzeczą, którą podzielę się z kimś innym, to wisienka na torcie w postaci masteringu, żebym nie mógł sobie niczego zarzucić (…).south blunt system

13 grudnia, godz. 19:00 — 10 lot w Marasie

bilety: 15pln

Zagrają Tomasz Bienek Sindicate, Syntetic, Kabaret To Smutne oraz DJ 5CET.

10 lot w Marasie

18 grudnia, godz. 19:00 — Sebastian Zawadzki — Luminescence

bilety: 25 zł

Sebastian Zawadzki zagra w ramach festiwalu jaZZ i okolice / jaZZ & beyond. Pianista wykona materiał ze swojej solowej płyty Luminescence oraz płyty, nad którą właśnie kończy prace, na trio jazzowe (Johannes Vaht — kontrabas, Morten Lund — perkusja) i kwartet smyczkowy. Sebastian Zawadzki to utalentowany polski pianista mieszkający w Kopenhadze, kompozytor, aranżer , ze sporym już jak na swój wiek dorobkiem artystycznym. Urodzony 14 października 1991 w Toruniu, absolwent Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu I oraz II stopnia na fortepianie, licencjat ukończył z wyróżnieniem w Konserwatorium im. Carla Nielsena w Odense (Dania). Studiował również na akademiach muzycznych w Krakowie oraz w Kopenhadze.

Sebastian Zawadzki

19 grudnia, godz. 19:00 — Kuba Blokesz, Marek Dyjak

bilety: 40pln / 50pln

Kuba Blokesz mówi o sobie: Śpiewam piosenki. Napisane przez siebie, a czasem przygarnięte spod innych piór. Przygrywam sobie na gitarze. Pracuję nad debiutanckim albumem pod roboczym tytułem Poezja Miasta — Lwów — programem poetyckim złożonym z wierszy współczesnych ukraińskich poetów przełożonych premierowo na język polski z autorską muzyką.

Marek Dyjak ma za sobą wiele koncertów w całym kraju. Na co dzień występuje z trębaczem Jerzym Małkiem, pianistą Markiem Tarnowskim, kontrabasistą Michałem Jarosem oraz perkusistą Arkiem Skolikiem, ale nie są mu obce koncerty wyłącznie z gitarą. Dyjak jest jak prawdziwy buntownik, co to rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty — zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.
Dyjak

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Prokultura zaprasza na grudniowe koncerty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *