Kultura ii sztuka

Prokultura zaprasza na listopadowe koncerty

Zobaczcie, jak prezentuje się pierwszy w historii klubu Prokultura rozkład jazdy na najbliższe koncerty. Jest niezwykle ciekawie i różnorodnie, więc każdy powinien znaleźc coś dla siebie. Zapraszamy!

 

prokultura

14 listopada, godz. 19:00 – Max Klezmer Band, NeoKlez

bilety: 30pln / 40pln

Maks Klezmer Band  – W nowym międzynarodowym składzie artyści przesuwają muzyczne granice czerpiąc z hipnotycznych sefardyjskich melodii, szalonych klezmerskich tańców, arabskich, bałkańskich i hinduskich brzmień oraz silnych elementów jazzu, rocka i improwizacji. Grupa Maks Klezmer Band koncertuje w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Białoruś, Łotwa, Luxemburg, Jamajka, Benin). Zespół ma na swoim koncie kilka albumów tj. Katarzyna Gaertner Czar Korzeni, Aida & MKB, Aida Nagie Myśli, Andre Ochodlo & MKB oraz autorskie Nu Klezmer Project (2003), Tsunami (2007) i najnowszy album Hush Hush (2011) ze specjalnym udziałem Macieja Maleńczuka.

15 listopada, godz. 19:00 – Dzicz 2014: Furia, Witchmaster, Thy Worshiper, Rogi

bilety: 40pln / 45pln

Furia to jeden z najważniejszych polskich zespołów blackmetalowych ubiegłego dziesięciolecia i najbardziej znany twór kolektywu LTWB. Najnowszy krążek nosi tytuł ‘Nocel’ i ukazał się 16 października 2014 za pośrednictwem Pagan Records. Album dostępny będzie jako klasyczny CD oraz pod koniec roku jako winyl, a także w wersji digital. Oni bełkoczą ponuro. I zieją metanem.

24 listopada, godz. 19:00 – Yagi/Zimpel/Honda

bilety: 25pln

Michiyo Yagi –  studiowała grę na tradycyjnej japońskiej harfie Koto u mistrzów tego instrumentu. Obecnie współpracuje z najwybitniejszymi improwizatorami z całego świata. We wszystkich projektach kładzie nacisk na oryginalne kompozycje i innowatorskie techniki artykulacyjne, co sprawia, że jest artystką wyjątkową. Na liście muzyków współpracujących z nią są m.in. Mark Dresser, Jim O’Rourke, Akira Sakata, Peter Brötzmann, Sidsel Endresen, Han Bennink, Eivind Aarset, Thomas Strønen. Występuje także z muzykami sceny rockowej jak Steven Wilson (Porcupine Tree) czy gwiazdami popu jak Ayumi Hamasaki czy Angela Aki. Jest liderką dwóch zespołów : Michiyo Yagi Double Trio oraz Michiyo Yagi Trio. Występuje również solo i w duecie Dojo, który tworzy z perkusistą Tamayą Hondą.

28 listopada, godz. 20:00 – Olivier Heim

bilety: 20pln / 25pln

Po serii zagranicznych koncertów i zdobyciu rzeszy fanów w Hiszpanii i Niemczech Olivier Heim rusza w oficjalną trasę koncertową Olivier Heim A Different Life Tour 2014″ w Polsce, gdzie zdecydował się rozwijać karierę i wydać pierwszy raz pod własnym nazwiskiem album A Different Life“. Niezwykle twórczy i pracowity czas po zawieszeniu działalności tria Tres.b, którego Olivier jest członkiem, zaowocował nową, solową płytą. Jej premiera już w listopadzie 2014. Album ukaże się nakładem zasłużonego wydawnictwa Lado ABC. Znajdzie się na nim 9 autorskich kompozycji, a wśród nich singiel Ocean”, do którego artysta w murach pałacu w Wilanowie nagrał niezwykły, inspirowany filmem Zeszłego roku w Marienbadzie“ wideoklip.

29 listopada, godz. 20:00 – Bro/Morgan/Baron

bilety: 40pln

Gitarzysta i kompozytor Jakob Bro jest dziś w świecie muzyki improwizowanej, jazzu i jego okolic uważany za jednego z najbardziej kreatywnych oraz wpływowych muzyków. Wkrótce będziemy się mogli o tym przekonać na jedynym jego koncercie w Polsce. Bro otrzymał w Danii 5 nagród i został przyjęty do Jazz Hall of Fame. Jego muzyka została doceniona także w Ameryce, w dorocznej ankiecie krytyków magazynu Downbeat Poll Rising Stars w 2013 roku. W swojej błyskotliwej karierze muzycznej współpracował z wielkimi artystami jazzu: Paulem Motianem & The Electric Bebop Band oraz Tomaszem Stańko. Ponadto wydał 11 płyt jako lider własnego zespołu, zapraszając do współpracy tak wybitnych muzyków jak: Lee Konitz, Bill Frisell, Kenny Wheeler, Paul Bley, Chris Cheek, Thomas Morgan, czy Joey Baron.

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Prokultura zaprasza na listopadowe koncerty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *