Kultura ii sztuka

Repertuar Kina Perła na najbliższe dwa tygodnie

Pamiętacie o tym, że nadal trwa trzecia edycja plenerowego Kina Perła? Przypominamy i zachęcamy do zapoznania się z repertuarem na najbliższe dwa tygodnie.

 

Kino Perła to nocne, darmowe plenerowe pokazy filmowe, które odbywają się w 7 miastach Polski. Wszystkie pokazy rozpoczynają się o 21:00.

Program:

10.07 (środa)

ŁÓDZKA SZKOŁA FILMOWA
W środy emitowane są etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny.

11.07 (czwartek)

Julia
Reżyseria: Eric Zonca

Julia na 40 lat i jest alkoholiczką. Pomiędzy kolejnymi wódkami i przypadkowymi randkami, próbuje jakoś ułożyć sobie życie i od czasu do czasu udaje jej się zdobyć jakąś pracę. Nigdy jednak nie udaje się jej zbyt długo utrzymać posady, więc cierpi na chroniczny brak gotówki. Po wyrzuceniu z kolejnej pracy, Julia, namówiona przez znajomą, postanawia porwać jej dziecko z rąk ojca. W czasie podróży do Meksyku, w którą wybiera się z porwanym Tomem, Julia powoli zaczyna dochodzić do porozumienia z samą sobą.

12.07 (piątek)

Mine Vaganti
Reżyseria: Ferzan Ozpetek

Historia rodziny Cantone, producentów makaronu, a w szczególności dwóch braci i ich relacji z ojcem i siostrą. Jeden z nich skrywa tajemnicę, która po ujawnieniu spowoduje burzę w relacjach rodzinnych.

13.07 (sobota)
Rusałka
Reżyseria: Anna Melikian

Na imię miała Alisa i mieszkała nad morzem. Jej życie było całkiem zwyczajne. Marzyła o balecie, śpiewała w dziecięcym chórze i chodziła do szkoły specjalnej. Kiedy miała 6 lat przestała mówić. Kiedy miała 17 przeprowadziła się do Moskwy, a kiedy miała 18 poznała jego… i zniknęła. W wielkich miastach takie rzeczy zdarzają się cały czas.

14.07 (niedziela)

Noc żywych trupów
Reżyseria: George A. Romero

Silne promieniowanie kosmiczne powoduje, że zmarłe niedawno osoby ożywają i stają się krwiożerczymi zombie. W domu na odludziu grupa ludzi chroni się przez atakiem żywych trupów.

17.07 (środa)

ŁÓDZKA SZKOŁA FILMOWA

18.07 (czwartek)

Autor widmo
Reżyseria: Roman Polański

Były premier Wielkiej Brytanii Adam Lang zleca napisanie swoich wspomnień, za które ma otrzymać honorarium w wysokości 10 milionów dolarów, partyjnemu działaczowi Michaelowi McArze. Przed zakończeniem pracy McAra ginie jednak w zagadkowych okolicznościach. Do dokończenia autobiografii Lang zatrudnia więc profesjonalnego ghostwritera. Ten, w trakcie prac nad książką odkrywa sekrety, przez które znajdzie się w śmiertelnym zagrożeniu. Ktoś za wszelką cenę nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy.

19.07 (piątek)

Sex w Brnie
Reżyseria: Magnus Martens

Oscar, Thor, Billy i Tresko mają kryminalną przeszłość. Pracują w dziwnej fabryce gdzieś na pustkowiu, produkującej plastikowe choinki. Ale są też hazardzistami. Podobnie jak większość ludzi nic nigdy nie wygrali. Aż do teraz! Wygrali 1 739 361 norweskich koron, sumę której nie da się podzielić na cztery równe części… i właśnie teraz zaczyna się zabawa!

20.07 (sobota)

Jasminum
Reżyseria: Jan Jakub Kolski

Rozgrywające się współcześnie “Jasminum” (to łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię małej społeczności mnisiej. Klasztor kamedułów, w którym rozgrywa się akcja filmu, nie różniłby się od innych gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników pachnie w szczególny sposób. Jeden pachnie czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą. Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów…

21.07 (niedziela)

Zejście
Reżyseria: Neil Marshall

Sześć przyjaciółek wyruszyło w góry, by odpocząć i zaznać uroków natury, ale kiedy skalna lawina uwięziła je w labiryncie ciasnych jaskiń, ich wakacje zamieniają się w najgorszy koszmar. Bez jedzenia, bez mapy, a z lękiem przed ciemnością próbują wydostać się ze śmiercionośnej pułapki, w której – jak się orientują – na ich życie czyha krwiożerczy drapieżnik. Ale kto wie, czy w warunkach ekstremalnego napięcia, strachu i przerażenia nie większym wrogiem staną się jedne dla drugich.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 komentarze do “Repertuar Kina Perła na najbliższe dwa tygodnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *