Kultura ii sztuka

Rozkład dla Blue Note

A oto kilka wydarzeń i koncertów, które czekają nas w najbliższych dniach w poznańskim klubie Blue Note.

29.01.2013, wtorek, godz. 20.00 – HANNA BANASZAK

Artystka wystąpiła w kilku filmach m.in. Słona róża i Przeklęta ziemia. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie Miłość ci wszystko wybaczy (1981), zaśpiewała arię ze Stabat Mater w filmie Witolda Leszczyńskiego Siekierezada (1985). Aleksander Bardini mawiał: … chcę zostać przy mojej rzetelnej, głębokiej wdzięczności za to, co ona robi. Za co? Na przykład za wspaniałą polszczyznę, która tak bardzo przeszkadza niektórym ludziom w tym, by być współczesnym człowiekiem. Jej nie przeszkadza! Jest to królowa rubata, przy czym nigdy to nie wykracza poza granice dobrego smaku. Jestem jej wdzięczny za mój zachwyt nad tym, co bym nazwał gospodarką wdziękiem , a także za niebywały smak i takt w stosowaniu ozdobników muzycznych, które sama wymyśla i które stają się nie ozdobnikami samymi w sobie, tylko trwałą częścią muzycznej propozycji… (fragment konferansjerki z recitalu w Łańcucie).

Bilety: 60 zł – pierwsze miejsca, 50 zł – drugie miejsca

31.01.2013, czwartek, godz. 19.30 – TOMEK LIPIŃSKI & TILT

TILT w repertuarze ma blisko 30 piosenek pochodzących z różnych okresów swojego funkcjonowania, a także Brygady Kryzys oraz z solowego repertuaru Tomka Lipińskiego. Sprawdzony przez lata repertuar, na który składają się wciąż aktualne przeboje, oraz dobra forma koncertowa zespołu przyciągają na koncerty rzesze fanów, zarówno tych, którzy pamiętają TILT z dawnych lat, jak i tych młodszych – odkrywających go po raz pierwszy.

Bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

2.02.2013, sobota, godz. 20.00 – GREGOIRE MARET QUARTET (USA)

Gregoire Maret urodził się w 1975 roku w Genewie, a dzieciństwo wypełniły mu różne wpływy muzyczne pochodzące od urodzonej w Harlemie matki i ojca – Szwajcara, miejscowego muzyka jazzowego. Obecnie Maret uważany jest za jednego z najlepszych harmonijkarzy na świecie – wypracował swoje własne brzmienie, a uniwersalny styl pozwala mu doskonale odnajdywać się w różnych gatunkach muzycznych. Często porównywany jest do legend – Tootsa Thielemansa i Steviego Wandera, a sam Maret grał między Youssn’Dour, Georgem Bensonem, Cassandrą Wilson… W najważniejszym w jazzowym świecie rankingu magazynu Down Beat, Gregoire Maret w 2008 roku został uznany za największą wschodzącą gwiazdę, natomiast w 2012 uznano go za najlepszego harmonijkarza. W maju 2010 roku Gregoire Maret wystąpił z Eltonem Johnem i Stingiem na koncercie na rzecz ochrony lasów deszczowych. 13 maja 2013 ukazał się pierwszy solowy album Mareta, na którym gościnnie wystąpili między innymi: wokalistka Cassandra Wilson, basista Marcus Miller, gitarzyści Raul Midón, Mark Kibble i Alvin Chea z Take 6 oraz legenda harmonijki – Toots Thielemans.

Gregoire Maret – harmonijka; Federico Gonzalez Pena – fortepian; Clarence Penn – perkusja; Robert Kubiszyn – kontrabas

Bilety: 60 zł – pierwsze miejsca, 50 zł – drugie miejsca

3.02.2013, piątek, godz. 20.00 – WOLF SPIDER

Wolf Spider (Wilczy Pająk) – thrashmetalowy zespół powstał w 1985 roku w Poznaniu w składzie: Leszek Szpiegiel – wokal, gitarzyści Maciej Matuszak i Piotr Mańkowski, basista Mariusz Przybylski oraz perkusista Tomasz Goehs. To jeden z ważniejszych zespołów polskiej sceny metalowej lat 80., stały uczestnik festiwalu Metalmania, laureat FMR Jarocin’ 87. Zespół, który gościł na scenie w katowickim Spodku, poznańskiej Arenie, gdańskiej Hali Oliwii, Opola i festiwali w Polsce, Czechosłowacji i na Węgrzech. Zespół ma na koncie cztery płyty autorskie: Wilczy Pająk, Hue of Evil, Kingdom of Paranoia i Drifting in the Sullen Sea.

Support: Rusted Brain, Hateera, HeadShot

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 komentarze do “Rozkład dla Blue Note

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *