Kultura ii sztuka

Nominowane do Oscara Sekrety morza na dużym ekranie

Sekrety morza to nominowana do Oscara animacja, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki, pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci.

 

O filmie:

Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie miejsce do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy, i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomagają jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże rodzeństwu odkryć łączącą ich więź i siłę, która tkwi w rodzinie.

Sekrety morza to irlandzka baśń, w której pewne rodzeństwo przekonuje się, że jedna z celtyckich legend jest prawdą. Twórcą filmu jest Tomm Moore, reżyser nominowanego do Oscara Sekretu księgi z Kells. Obydwa tytuły opierają się na rysowanej ręcznie, tradycyjnej animacji, co zdecydowanie odróżnia je od wszechobecnej w dzisiejszym kinie cyfrowej technologii 3D.

Premiera filmu 8 maja 2015. Dystrybucja: Vue Movie Distribution

źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Nominowane do Oscara Sekrety morza na dużym ekranie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *