Sukienki plus size dla niskich- co wybrać?

Kobiety są bardzo różne. Nie brakuje tych wysokich i szczupłych, ale są też takie panie, które natura obdarzyła niskim wzrostem i pełnymi kształtami. To właśnie te ostatnie często zastanawiają się nad tym po jaką sukienkę sięgnąć, aby wyglądać naprawdę dobrze. W wielu sklepach dostępne są modele szyte z myślą o modelkach, których sylwetka jest wręcz perfekcyjna. Na szczęście na rynku działają też tacy projektanci, producenci odzieży i sprzedawcy, którzy nie zapominają o posiadaczkach nieco trudniejszych do ubrania kształtów. Podpowiadamy, jakie sukienki będą najlepsze dla niskich pań plus size.

Jaki krój sukienki będzie odpowiedni dla niskiej kobiety plus size?

Sukienki dla puszystych i niskich kobiet to przede wszystkim modele w kształcie litery A. Są to sukienki, w których sylwetka zyskuje bardzo pożądany kształt klepsydry, a jednocześnie nabiera pożądanych proporcji. Śmiało można stawiać na takie sukienki, które mają podkreśloną talię. UWAGA: musi to być jednak zrobione dość subtelnie. Panie, których sylwetka przypomina swoim kształtem gruszkę (a więc te, które mają szerszą dolną część ciała) mogą zdecydować się na sukienki dla puszystych z różnego rodzaju marszczeniem przy ramionach i dekolcie. To prosty trik, aby skutecznie odwrócić uwagę od zbyt małego wzrostu. Warto pamiętać, że dzisiaj modne duże rozmiary to kroje, wśród których każda kobieta plus size znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jakich sukienek powinny wystrzegać się niskie kobiety plus size?

Panie, które natura obdarzyła niskim wzrostem i większym rozmiarem powinny pamiętać, aby wystrzegać się sukienek, w których sylwetka jest wyraźnie podzielona na pół. Bardzo szerokie pasy nie są więc tym, co sprawdzi się najlepiej. Lepiej unikać również modeli kończących się w najgrubszym miejscu łydki. Optycznie jeszcze bardziej skrócą one nogi, sprawiając, że sylwetka będzie wydawała się jeszcze niższa niż jest w rzeczywistości. Również te długie, które zakrywają kostki nie są najlepszym wyborem. Na szczęście odpowiednie sukienki dla puszystych znajdą dzisiaj również niskie panie.

Zobacz również jakie kurtki damskie na okres przejściowy najlepiej wybrać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.