Wystawa Ewy Zawadzkiej „… krótki zapis lśnienia na obrzeżach mroku…”

To już czwarta wystawa Ewy Zawadzkiej w Galerii Xanadu. Jej obrazy dają nowe refleksje za każdym razem, gdy się je ogląda – to właśnie odróżnia prawdziwie wielką sztukę od dobrej lub przeciętnej. Artystka prowadzi z nami wizualny dialog, który jest świeży i ożywczy. Sztuka, która zawsze wkracza w świat widza, tak że każde spotkanie staje się niezwykłe.

Tym, co zmienia się w malarstwie Ewy Zawadzkiej jest światło. Można się o tym przekonać, porównując najnowsze prace z tymi sprzed ponad dekady. Szczególnie interesujące są dwa starsze obrazy dostępne na wystawie; „Materia ciszy 29″ z 2010 roku i ” Materia ciszy 32″ z 2011 roku . Jej wcześniejsze prace skupiały się na fakturze i opisywały rzeczywistość taką, jaka ona naprawdę istniała. Były jednak też w specyficzny sposób podkreślane przez malarski gest.

W najnowszych pracach Ewy Zawadzkiej artystka używa światła i ciemności jako metafor złożoności życia. Życie nie jest czarno-białe, podobnie jak sztuka czy ludzkie emocje – stajemy się tego bardziej świadomi z wiekiem, co objawia się w tych obrazach poprzez kontrasty między ciemnymi i jasnymi tonami na płótnie.

Cała wystawa dostępna jest pod adresem: https://www.galeriaxanadu.pl/exhibition/ewa-zawadzka-wystawa-solowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.