Kultura ii sztuka

Wytwórnia Too Many Fireworks z krótką opowieścią o muzyce alternatywnej

Szkocka wytwórnia płytowa Too Many Fireworks, obecnie działająca w Warszawie, rozpoczęła współpracę z partnerem medialnym 5kilo kultury, by otworzyć kolejny rok długo oczekiwaną kompilacją najlepszych nagrań wydanych przez wytwórnię w ciągu 13 lat jej istnienia. Jak mówi nasza redaktor naczelna, “A Short History of Nearly Everything” jest nie lada gratką dla miłośników muzyki niezależnej.

 

“A Short History of Nearly Everything”, czyli “Krótka historia prawie wszystkiego”, oferuje przekrój muzyki alternatywnej i niezależnej, z której znana jest wytwórnia; od muzyki klasycznonowoczesnej, przez postrock, indiepop i laptoptronikę, po victoryrock i synthmetal. Na płycie znajdą się między innymi utwory szkockich grup Laeto, Macrocosmica, Errors i Titus Gein, a także polskich wykonawców: Dog Whistle, Letdown Dept. i Plug&Play oraz nagrania wspaniałego Jóna Þóra z Islandii.

2mf015cover

W latach 2001-2006 wytwórnia Too Many Fireworks była znana jako kolebka szkockiej muzyki indie, do czego przyczyniła się popularność organizowanych co dwa tygodnie klubowych imprez electrodiscowonkpop, Fire: Works, i dzięki serii płyt winylowych “Dialogues” z muzyką m. in. grup Errors, Findo Gask i Macrocosmica.

W 2010 r. wytwórnia powróciła na krótko, by wydać debiut Neila Miltona “Elements”, po czym zawiesiła działalność aż do roku 2013, kiedy wróciła z docenioną przez stację TVP Kultura kompilacją “Variations of Chopin” oraz “Reisefieber” grupy Plug&Play, wybraną na płytę roku przez blog We Are From Poland. Rok 2014 zapowiada się dla Too Many Fireworks naprawdę ciekawie, z mnóstwem planów i nowych pomysłów, a nowe albumy i sporo ciekawych wydarzeń niosą obietnicę zaistnienia wytwórni w świadomości szerszej grupy polskich fanów muzyki. Chcieliśmy dać fanom możliwość zapoznania się z tą małą, ale wspaniałą szkocką wytwórnią płytową, bo
warto. Wysłuchajcie tej płyty, a nie zawiedziecie się
– obiecuje Monika Pomijan. Uwierzcie jej.

Premiera “A Short History of Nearly Everything” – 24 lutego 2014.

5kilo kultury jest patronem medialnym wydawnictwa.

źródło: materiały prasowe

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się nowoczesnym rozwiązaniem jakim jest HUB muzyczny!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Wytwórnia Too Many Fireworks z krótką opowieścią o muzyce alternatywnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *