Film i KinoKULTURA I SZTUKA

Zappa wraca na Sycylię na gali nagród 11. Planete+ Doc Film Festival

17 maja o godz. 19.00 w warszawskiej Kinotece odbędzie się gala rozdania nagród 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Po ogłoszeniu laureatów 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL odbędzie się polska premiera “Zappa wraca na Sycylię” Salvo Cuccii – filmu drogi i portretu legendarnego muzyka Franka Zappy widzianego oczami jego dzieci.

 

O godz. 22.00, po pokazie filmu zapraszamy do klubu festiwalowego Cafe Kulturalna na koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej im. I. Krenza, która premierowo zinterpretuje utwory Franka Zappy.

Zappa wraca na Sycylię_SUMMER82

11. Planete+ Doc Film Festival – jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, odbywa się w dniach 9-18 maja w warszawskich kinach Kinoteka i Iluzjon oraz w Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF) we Wrocławiu. Podczas tegorocznej edycji widzowie zobaczą przeszło 150 najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata, a do Warszawy i Wrocławia przyjedzie ponad 70 twórców (reżyserów, producentów, operatorów) i bohaterów filmów pokazywanych na festiwalu. Projekcjom w obu miastach towarzyszą m.in.: debaty, spotkania z twórcami, wystawy, koncerty i imprezy muzyczne, warsztaty i wykłady mistrzowskie. Ponadto w ramach weekendu z festiwalem Planete+ Doc (16-18 maja) festiwal odbędzie się także w kinach studyjnych w ponad 20 miastach w Polsce.

źródło: materiały prasowe

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 komentarze do “Zappa wraca na Sycylię na gali nagród 11. Planete+ Doc Film Festival

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *