Kultura ii sztuka

Znamy szczegóły nowego albumu Judas Priest

Na świecie jest tylko kilka zespołów, które odniosły tak ogromny sukces (i wywarły tak olbrzymi wpływ na brzmienie heavy metalu) jak Judas Priest. Ukazujący się dokładnie za niecały miesiąc ich 17. studyjny album Redeemer Of Souls zawiera 13 (a w wersji deluxe aż 18) specjalnie na tę okazję nagranych utworów, które sami muzycy uznają za kolejne podniesienie poprzeczki w 40 letniej już karierze.

 

Judas Priest Redeemer standard album cover

Krążek jest już pierwszym nagranym z gitarzystą Richie’m Faulknerem, który przyszedł do zespołu w 2011 roku po odejściu K. K. Downinga. Richie jest też współtwórcą całości materiału wraz z wokalistą Robem Halfordem i drugim gitarzystą Glennem Tiptonem. To także logiczna kontynuacja klasycznych brzmień JP, o czym najlepiej świadczy pierwszy singiel March Of The Damned.

Sam zespół określa płytę Redeemer Of Souls jako ‘klasyczne połączenie wszystkich deklaracji zespołu z szalonymi solówkami gitarowymi, dudniącymi bębnami, tłustą linią basu i rozdzierającymi wokalami’.

Album ukazuje się na płycie CD, dwóch płytach winylowych i specjalnej edycji Deluxe 2CD (elegancka, twarda oprawa, 32-stronicowy booklet i dodatkowy krążek CD z aż 5 nowymi utworami, których nie znajdziemy na żadnej innej wersji płyty).

5kilo kultury jest patronem medialnym wydawnictwa.

Źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Znamy szczegóły nowego albumu Judas Priest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *